PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobilna aplikacja Karty Dużej Rodziny. MRPiPS: od marca uproszczony wniosek

  • aw/PAP    2 marca 2018 - 15:56
Mobilna aplikacja Karty Dużej Rodziny. MRPiPS: od marca uproszczony wniosek
fot.pixabay

Do końca lutego złożono blisko 30 tys. wniosków o mobilną aplikację Karty Dużej Rodziny (mKDR), która uprawnia do zniżek np. w sklepach czy na stacjach benzynowych. Od marca rodziny mogą skorzystać z uproszczonego wniosku o aplikację.
  • Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej w całym kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen. 
  • Jak podaje ministerstwo, do tej pory wydano ponad 1,9 mln Kart dla 427 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ok. 3,5 tys. firm i instytucji w ponad 16 tys. lokalizacji.
  • Od stycznia Karta jest dostępna w formie aplikacji np. na komórkę (mKDR).

Ministerstwo poinformowało, że do końca lutego złożono blisko 30 tys. wniosków o mobilną kartę, która jest dostępna od stycznia, z czego 24,1 tys. wniosków wpłynęło do gmin drogą tradycyjną, a 4,7 tys. za pośrednictwem platformy Emp@tia.

MRPiPS poinformowało w piątek (2 marca), że posiadacze tradycyjnej (plastikowej) KDR mogą od marca złożyć uproszczony wniosek o aplikację mKDR na stronie empatia.mrpips.gov.pl. "Dzięki wprowadzonym zmianom posiadacz tradycyjnej Karty Dużej Rodziny łatwo złoży wniosek o jej wersję elektroniczną. To tylko kilka kroków. Wniosek złożysz wyjątkowo szybko - wystarczy wypełnić kilka rubryk z podstawowymi informacjami. Kreator wypełni część informacji automatycznie - można zaakceptować ten wybór lub zmienić go samodzielnie. Na koniec wystarczy sprawdzić i potwierdzić dane wprowadzone we wniosku, utworzyć dokument i go wysłać" - poinstruowano.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk powiedział, że uruchomienie aplikacji to odpowiedź na niektóre głosy.

"Pokornie podchodzimy do tego, co zgłaszają nam ludzie, którzy ubiegają się o mKDR. Po tym, kiedy uruchomiliśmy aplikację w styczniu, dotarły do nas głosy, że wniosek o mKDR jest dość skomplikowany i podjęliśmy decyzję, aby go uprościć" - wyjaśniał.

"Chodzi o to, aby rodziny wielodzietne, które mają plastikową kartę, miały też aplikację, bo to jest bardzo użyteczne. To jest pierwszy w Polsce e-dokument. Można się nim posługiwać właściwie wszędzie, czy to w pociągu, w sklepie, czy urzędzie paszportowym. To jest pewien przełom, ponieważ administracja do tej pory czegoś takiego nie oferowała" - dodał.

Marczuk zwrócił uwagę, że aplikacja daje możliwość geolokalizacji. "W sytuacji, kiedy jesteśmy z dziećmi w jakimś nowym miejscu, mieście, możemy zobaczyć, która restauracja czy hotel daje zniżkę i w jakiej wysokości" - mówił wiceminister.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.