PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobilne bilety Kolei Mazowieckich

  • PAP/AT    27 września 2011 - 15:07
Mobilne bilety Kolei Mazowieckich

Bilety na pociągi Kolei Mazowieckich od wtorku można kupić przez telefon komórkowy - poinformowała spółka. To efekt porozumienia przewoźnika z Mennicą Polską. Kupione tak bilety będą ważne w ok. 800 pociągach przewoźnika kursujących po Mazowszu.
Żeby kupić bilet przez komórkę, trzeba będzie zainstalować w niej odpowiednią aplikację i przelać pieniądze na stworzone w systemie konto. Bilet będzie można kupić poprzez wybranie w menu opcji "Usługi/Bilety". Podczas kontroli biletów podróżny będzie okazywał ekran aplikacji z wyświetlonym kodem oraz danymi dotyczącymi biletu. Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika, system ma działać we wszystkich sieciach telekomunikacyjnych i być obsługiwany przez każdy telefon z dostępem do internetu.

Czytaj też: Kup bilet przez moBILET

- Usługa umożliwia zakup biletów strefowych, czasowych, normalnych i ulgowych (bilety ważne w pierwszej, drugiej oraz trzeciej strefie), dobowych imiennych normalnych i z ulgą (40 proc. i 50 proc.), a także biletów według ofert specjalnych obowiązujących na odcinkach: Warszawa Zachodnia - Otwock oraz Warszawa Włochy - Warszawa Rembertów - poinformował przewoźnik.

Koleje Mazowieckie zastrzegają, że czas zakupu biletu jest zależny od zasięgu oraz szybkości działania sieci telefonii komórkowej.

- Tym samym Mennica Polska oraz Koleje Mazowieckie nie odpowiadają za wynikające z tego tytułu opóźnienia lub brak możliwości zakupu biletu, który powinien być zakupiony przed wejściem do pociągu - poinformował przewoźnik. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.