PARTNER PORTALU
  • BGK

Monitoring, infomaty i szybsza obsługa

  • RAF    11 listopada 2009 - 09:21

Kilkanaście kilometrów linii światłowodowej, 10 kamer monitoringu miejskiego i usprawnienie obiegu dokumentów między miejskimi jednostkami. Tak będzie w Grodzisku Mazowieckim za dwa lata.
Grodzisk Mazowiecki zamierza położyć kilkanaście kilometrów linii światłowodowej, 10 kamer monitoringu miejskiego i usprawnić obieg dokumentów między miejskimi jednostkami. Wszystko dzięki projektowi, na który miasto otrzyma ponad 3 mln 700 tys zł funduszy z UE. Warunek to wykonanie dokumentacji.

Cały projekt jest wart ponad 4 mln 400 tys zł. Dzięki niemu miasto ma możliwość wybudowania ok 17 km linii światłowodowej, która przede wszystkim zostanie wykorzystana do stworzenia systemu monitoringu miejskiego. Pieniądze zostaną wydane również na budowę serwerowni, oraz zainstalowanie kolejnych infomatów na terenie miasta. Wszystkie jednostki miejskie ze szkołami i przedszkolami oraz szpital, starostwo i policja zostaną połączone siecią elektroniczną, która zapewni zdecydowanie szybszy obieg dokumentów i przyspieszy załatwianie spraw interesantów. Jak wynika z projektu, realnie pieniądze powinny trafić do budżetu miasta po dopełnieniu formalności.

Realizacja nastąpi w 2010 roku. System monitoringu zostanie zainstalowany w 2011 roku. Dziś w mieście działa zaledwie kilka kamer, na dworcu PKP i w okolicach Centrum Kultury.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.