PARTNER PORTALU
  • BGK

MSWiA rozdaje gminom komputery. Wznowiono dostawy

  • em    8 grudnia 2015 - 11:25
MSWiA rozdaje gminom komputery. Wznowiono dostawy
Program pl.ID zapewni szybką i sprawną obsługę obywatela podczas jego wizyty w urzędzie (fot. pixabay)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że dostawy zestawów komputerowych w ramach Programu pl.ID zostały wznowione.
 

W sprawie terminu i zakresu przesyłek gminy będą powiadomione przez wykonawcę dostaw. Szczegółowe informacje dostępne są u koordynatorów wojewódzkich.

Dotychczas tylko 261 gmin dostało komputery od MSWiA w ramach programu pl.ID. Docelowo nowy sprzęt ma otrzymać 1337 gmin.

Lepszy kontakt obywatel-państwo

Program pl.ID to jeden z największych obecnie rządowych projektów w Polsce. Celem MSW jest budowa rozwiązań, które poprawią jakość życia Polaków w sferze usług obywatel – państwo. Program pl.ID zapewni szybką i sprawną obsługę obywatela i przedsiębiorcy podczas jego wizyty w urzędzie.

W każdym urzędzie w Polsce będą obowiązywać te same procesy, dzięki czemu obywatel nie zgubi się w gąszczu procedur i dokumentów. Ponadto powstanie System Rejestrów Państwowych, w którym znajdą się najważniejsze dane, m.in.: PESEL, rejestr dowodów osobistych, akty stanu cywilnego. Koniec z dublowaniem informacji, dostarczaniem wielu dokumentów – urzędnik sam znajdzie potrzebne informacje w systemie

Finansowanie programu

Program pl.ID jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, w ramach 7. Priorytetu – Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji, działanie 7.1 Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji.

Całkowite nakłady inwestycyjne programu pl.ID wynoszą 294 026 962 zł brutto i są rozłożone na lata 2009 – 2015. Środki niezbędne na zrealizowanie ww. przedsięwzięcia, finansowane są w 85% kosztów kwalifikowalnych ze źródeł unijnych (EFRR – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego), a pozostałe 15% stanowi wkład z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.