PARTNER PORTALU
  • BGK

Multimedialny przewodnik miejski w komórce

  • AW/zory.pl    24 września 2011 - 11:54
Multimedialny przewodnik miejski w komórce

Dzięki środkom z miejskiego budżetu oraz wsparciu funduszy pozyskanych z UE miasto realizuje projekt pn.: „Przez Żory na Śląsk - stworzenie systemu e-informacji turystycznej". Za pomocą fotokodów można zwiedzać najciekawsze miejsca w mieście.
Na obrzeżach Żor stanęły elektroniczne tablice LED, pełniące rolę pierwszego źródła informacji o atrakcjach turystycznych Żor. Wkrótce turyści i mieszkańcy skorzystać będą mogli z kolejnej innowacji - nowoczesnego, dostępnego przez cała dobę, interaktywnego systemu informacji o ciekawych miejscach Żor, ukrytych w formie fotokodów.

Umieszczone na zabytkowych i ciekawych turystycznie obiektach tabliczkach, działające jak kod kreskowy, pełnią rolę przewodnika turystycznego, pozwalają na odkrycie miejsc, czasu, wydarzeń  czy atrakcji turystycznych. Takich punktów jest 150 a sytem może się stale rozwijać.
 
 Do skorzystania z fotokodów wystarczy telefon komórkowy z aparatem fotograficznym. System jest kompatybilny z każdym modelem telefonu z funkcją Internetu. Informacje i instrukcje korzystania z fotokodów można znaleźć na stronie www.odkryjzory.pl

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.