Na dużą skalę walczą z wykluczeniem cyfrowym

  • AW/kujawsko-pomorskie.pl
  • 12-07-2012
  • drukuj
Dwa tysiące gospodarstw domowych, w tym rodziny w trudnej sytuacji materialnej, uczniowie pobierający stypendia socjalne oraz osoby niepełnosprawne, w tym niewidome skorzysta z programu skorzysta „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”.
Na dużą skalę walczą z wykluczeniem cyfrowym

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego zatwierdził listy beneficjentów ostatecznych projektu„Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego”. To największy tego typu projekt systemowy w skali kraju. Celem jest otwarcie dostępu do świata internetowej komunikacji i internetowych zasobów środowiskom, które nie byłyby w stanie uczynić tego o własnych siłach.   
 
Przedsięwzięcie, opracowane i realizowane przez kujawsko-pomorski urząd marszałkowski w partnerstwie z gminami i organizacjami pozarządowymi, Polskim Związkiem Niewidomych i Caritas Polska, sfinansowane w znacznej mierze ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, obejmuje:

 - przekazanie zestawów komputerowych z oprogramowaniem i dostępem do internetu,
 - sfinansowanie dostępu do internetu gospodarstwom domowym wyposażonym w komputer,
 - szkolenia, dzięki którym objęci programem poznają podstawy korzystania z tych narzędzi.

Ostatecznie do partnerstwa przystąpiło 56 samorządów miejskich i gminnych, 25 na zasadzie deklaracji, pozostałe dołączyły na zasadzie wsparcia najsłabszych finansowo samorządów lokalnych w ramach Funduszu Wsparcia (wybrano gminy o najniższych dochodach i najwyższym bezrobociu).

Zgodnie z uchwałą zarządu województwa wsparcie otrzyma: 1 100 osób w trudnej sytuacji materialnej, 350 osób niewidomych, 550 osób z inną formą niepełnosprawności.

W urzędzie marszałkowskim trwają obecnie przygotowania drugiego etapu projektu, w którym uzupełnimy, o komputery i łącza internetowe, wyposażenie wiejskich świetlic oraz pomożemy we włączeniu się do sieci młodzieży szkolnej.

Listy beneficjentów mozn znaleźć tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE