PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Kongresie Polska Cyfrowa zapalą cyfrową latarnię

  • pap    16 maja 2014 - 06:55
Na Kongresie Polska Cyfrowa zapalą cyfrową latarnię

Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji, weźmie udział w dwudniowym Kongresie Polski Cyfrowej, w czasie którego zostanie zainaugurowana kampania "Zapal Cyfrową Latarnię".
Kongres Polski Cyfrowej - organizowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz partnera Projektu systemowego Działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu, współfinansowanego w ramach VIII osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 - Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" - poświęcony jest przyszłości polskiej cyfryzacji.

W obliczu nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, w której na realizację Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w latach 2014-2020 przewidziano ponad 2,25 mld euro, uczestnicy Kongresu będą dyskutowali, jak efektywnie wykorzystywać fundusze na nowoczesne technologie i jakie konkretne korzyści z cyfryzacji Polski przyniosą one społeczeństwu.

Udział w Kongresie weźmie ok. 300 osób, m.in.: Małgorzata Olszewska i Roman Dmowski, podsekretarze stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz przedstawicie polskich uczelni i firm z branży najnowszych technologii, wolontariusze edukacji cyfrowej dorosłych i ambasadorowie programu Latarnicy Polski Cyfrowej.

Minister Rafał Trzaskowski, wspólnie z pozostałymi uczestnikami Kongresu i ambasadorami Latarników Polski Cyfrowej zainaugurują również kampanię "Zapal Cyfrową Latarnię". Przez 10 kolejnych dni będą publikować na swoich profilach na Facebooku infografiki promujące udział w programie oraz filmy z udziałem Andrzeja Grabowskiego będące zabawnym komentarzem do poruszanych w infografikach tematów.

Do akcji mogą przyłączyć się wszyscy, którzy chcą zapalić cyfrową latarnię, i tym samym upowszechnić informację o bezpłatnych zajęciach dla seniorów (wystarczy wejść na facebookowy profil Polski Cyfrowej Równych Szans i udostępnić publikowane tam infografiki).

Projekt "Latarników Polski Cyfrowej" to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie "Miasta w Internecie". Dzięki temu programowi prawie 180 tysięcy osób z pokolenia 50+ nauczyło się korzystać z internetu podczas zajęć z wolontariuszami, Latarnikami Polski Cyfrowej. Program funkcjonuje od 2011 roku.

Wciąż ponad 9 milionów Polaków nie korzysta z internetu mimo dostępu do komputera i sieci. Latarnicy Polski Cyfrowej istnieją po to, aby to zmienić.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.