PARTNER PORTALU
 • BGK

Na Podlasiu ruszyła budowa regionalnej sieci światłowodowej

 • bad    5 maja 2014 - 15:25
Na Podlasiu ruszyła budowa regionalnej sieci światłowodowej

W całym województwie podlaskim realizowany jest proces budowy regionalnej sieci światłowodowej. Po rocznym okresie projektowania Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej wykonawcy przystąpili do fizycznej realizacji inwestycji.
Projekt Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej jest największym projektem telekomunikacyjnym finansowanym z funduszy strukturalnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Celem projektu jest zapewnienie infrastruktury szkieletowo-dystrybucyjnej regionalnej sieci NGA oraz podstawowej infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu na terenie województwa podlaskiego. W rezultacie realizacji Projektu powstanie infrastruktura szerokopasmowego Internetu na obszarach, które dotychczas były uważane przez operatorów za nieopłacalne (tzw. białe plamy).

Wykonawcą sieci w obszarze inwestycyjnym H, wyłonionym w drodze przetargu, jest konsorcjum firm KT Corporation - Warszawskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych S.A., Daewoo International Corporation oraz Biatel Telekomunikacja S.A. Wartość podpisanej umowy to 23 339 606,22 zł brutto i w ramach jej realizacji powstaną 22 węzły dystrybucyjne i ponad 234 km sieci światłowodowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • ktos, 2015-07-21 10:19:56

  Nikt nie pisze , ani nie informuje mieszkancow danych osiedli , o budowie swiatlowodow , projekty polaczen sa robione z nieba (chodzi o prywatne posesje) . Nikt nie mowi , ani nie pisze jakie beda umowy , co za ile tylko to aby zgodzic sie na iwestycje. Nikt nie wie jakie bedzie placil abonamenty za... uzywanie . Mysle ze jest to nie do konca sprawiedliwe wedlug przyszlych odbiorcow. Coz to jest polska . Z mojej miejscowosci nikt nic nie wie , az do momentu zjawienia sie kopareczki na ulicy , ale niestety nikt z tych panow nie umie nic powiedziec , poniewazoni jak mowia sa tylko od kopania. Pare lat temu tez kopano rowy i polozono swiatlowody przez tp sa , a teraz inna firma kladzie swoje . Galimatjas , albo kto kogo zna to otrzymuje zleceni. Nie wiem o co chodzi,.  rozwiń
 • Piotr.S, 2015-04-21 16:09:26

  Ciekawe czy jeśli ktoś ma internet ale jet bardzo słaby (nie przekracza 2mb ) będzie powiększony ?
 • rafał m., 2015-03-26 19:34:18

  wreszcie