PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagroda Google eMiasto dla Swarzędza

  • PAP    3 października 2013 - 13:27
Nagroda Google eMiasto dla Swarzędza

Swarzędz został laureatem nagrody Google eMiasto, przyznawanej miejscowościom, w których małe i średnie przedsiębiorstwa najaktywniej korzystają z internetu. Statuetkę odebrała w środę w Poznaniu burmistrz miasta.
Google eMiasto to nagroda przyznawana w poszczególnych województwach miastom liczącym poniżej 100 tys. mieszkańców, które wyróżniają się wysokim poziomem aktywności przedsiębiorców w sieci.

"Kryteriami, które były brane pod uwagę w badaniu, było to, czy małe i średnie firmy mają stronę internetową, wizytówki na wirtualnych mapach, czy są aktywne w serwisach społecznościowych i czy prowadzą blog. Sprawdzamy też, czy mają mobilną wersję swojej strony i czy promują się w wyszukiwarce. Swarzędz wykazał się najwyższym wskaźnikiem przedsiębiorczości w sektorze MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw - red.) online" - powiedziała w środę w Poznaniu na konferencji prasowej Maria Kotowska z biura prasowego Google.

Jak dodała, z prowadzonych w całym kraju badań wynika, że przeważająca liczba przedsiębiorców korzysta z wyszukiwarek internetowych i poczty elektronicznej.

"Jednocześnie okazuje się jednak, że niewiele ponad połowa przedsiębiorców ma stronę internetową - ten podstawowy krok do zdobycia nowych klientów. Również nieco ponad połowa ma swoje wizytówki na wirtualnych mapach. Co trzeci badany uważa, że prowadzona przez niego działalność nie nadaje się do internetu. Tu jest nasza rola, chcemy inspirować i pokazać pozytywne przykłady" - powiedziała Kotowska.

Burmistrz Swarzędza Anna Tomicka powiedziała, że cieszy ją przyznana miastu nagroda i wiedza przedsiębiorców dotycząca usług i możliwości, które daje internet.

"W mieście mamy zarejestrowanych 5,6 tys. podmiotów gospodarczych. Analizy, które były robione na potrzeby tego rankingu pokazują, że nasi przedsiębiorcy doskonale sobie radzą w sieci i korzystają z usług internetowych. Oni działają nie tylko na swój sukces, ale i na sukces miasta" - powiedziała.

Jak dodała, w Swarzędzu działają firmy branż: logistycznej, motoryzacyjnej, handlowej i meblarskiej.

Ranking eMiast powstał w oparciu o wyniki badania przeprowadzonego przez firmę badawczą IPSOS, w którym przedsiębiorcy odpowiadali na pytania związane z ich działalnością w internecie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.