PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagroda za budowę społeczeństwa informacyjnego

  • AW    27 czerwca 2012 - 11:40
Nagroda za budowę społeczeństwa informacyjnego

Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informacyjnego i Politechnicznego (obecne Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji) otrzymał wyróżnienie za najlepszy projekt unijny ECDL 2011 roku za projekt szkoleniowy zatytułowany „Opolska Akademia ICT II”.
Wyróżnienie przyznał ogólnopolski koordynator European Computer Driving Licence (ECDL), czyli Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.

„Akademia” realizowana była przez pełne dwanaście miesięcy - od połowy grudnia 2010 (do 14 grudnia 2011 roku). W tym czasie WODiP przeprowadził 106 kursów w 32 ośrodkach szkoleniowych na terenie Opolszczyzny. Wzięło w nich udział 857 osób.

W ramach „Akademii” jej uczestnicy zdobywali podstawowe i zaawansowane umiejętności z zakresu obsługi komputera. W tym pierwszym przypadku wyjaśniano zasady działania Internetu oraz sposób jego użycia – od załatwiania spraw urzędowych po znajdowanie informacji, robienie zakupów, komunikowanie się ze znajomymi.

Z kolei na 60-godzinnych szkoleniach dla zaawansowanych ich uczestnicy opanowywali edycję tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych, grafikę menadżerską i prezentacyjną.

W obu przypadkach zajęcia kończyły się egzaminem i zdobyciem certyfikatów. Na kursie podstawowym spośród 330 osób certyfikat uzyskało 236 (ECDL Start), natomiast certyfikat e-Citizen zdobyło 460 z 527 uczestniczących osób.

Projekt adresowany był do pracujących, którzy w czasie wolnym chcą podnieść swoje kwalifikacje, wzmocnić pozycję zawodową, wykazać gotowość do samokształcenia za pomocą Internetu i e-learningu, zwiększyć szanse na zachowanie ciągłości pracy. Wartość projektu to 900 tys. zł.

W związku z dużym zainteresowaniem społeczności regionu udziałem w tym projekcie, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji przygotowuje kolejny, podobny program na lata 2013-2014 pn. „Opolskie równych szans”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.