PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagrody Innowator 2009 dla najlepszych samorządowców

  • PAP    4 grudnia 2009 - 12:56

Nagrody Innowator wręczono po raz trzeci; o tym, do kogo trafią te wyróżnienia decydują sami samorządowcy. Organizatorem konkursu jest Centrum im. Adama Smitha.
Wiceprezydent Centrum Andrzej Sadowski podkreślał w rozmowie z PAP, że "są to nagrody środowiska przyznawane przez burmistrzów, wójtów i prezydentów innym samorządowcom za dokonania w ostatnim roku".

Sadowski ocenił, że w porównaniu z poprzednimi edycjami nagrody widać "skokowy przyrost zainteresowania środowiska samorządowego wzięciem udziału w konkursie". Według niego, środowisko organizuje się wokół tej nagrody.

Człowiekiem roku polskiego samorządu został wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz. Najbardziej podziwianym marszałkiem województwa został marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Najbardziej podziwianym prezydentem miasta został Ryszard Grobelny z Poznania.

Tytuł najbardziej podziwianego starosty przypadł Zenonowi Janusowi (powiat kielecki). Najbardziej podziwiany burmistrz to Jan Leszek Wiącek (miasto i gmina Wołczyn), najbardziej podziwiany wójt to Paweł Szczepankiewicz (gmina Wierzbinek)

Podczas gali zorganizowanej w Centralnej Bibliotece Rolniczej nagrodzono również najlepsze projekty samorządowe. W kategorii: projekt urbanistyczno - rewitalizacyjny wyróżnienie przypadło urzędowi miejskiemu w Gorzowie Wielkopolskim za projekt adaptacji hali przemysłowej na halę targową i przyległego terenu na plac targowy.

Najlepszym projektem infrastrukturalnym został projekt zakładający wdrożenie nowatorskich programów finansowania budownictwa zrealizowany przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Urząd miejski w Grodzisku Wielkopolskim został nagrodzony za najlepszy projekt sportowy i turystyczny - wybudowanie zespołu otwartych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Nagrodę "satysfakcji mieszkańców" przyznano gminie Choroszcz, a nagroda "satysfakcji biznesu" trafiła do gminy Tarnowo Podgórne. Jak informują organizatorzy, nagrody te przyznawane są na podstawie profesjonalnych badań rynkowych przeprowadzonych przez TNS OBOP.

Gościem czwartkowej gali był były burmistrz Milwaukee John Norquist, który obecnie stoi na czele organizacji "Congress for the New Urbanism". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)