Nagrodzą najlepsze samorządowe BIP-y

  • AW/mswia.gov.pl
  • 23-03-2011
  • drukuj
Które samorządowe Biuletyny Informacji Publicznej są najlepsze, na bieżąco aktualizowane i najbardziej przyjazne dla korzystających z nich mieszkańców? O tym dowiemy się niedługo podczas konferencji podsumowującej akcję „Przejrzysta strona BIP”, organizowanej przez MSWiA.

Przypomnijmy, że w ramach akcji przeprowadzony został konkurs na „Przejrzystą Stronę BIP” skierowany dosamorządów. Akcja miała na celu dokonanie obiektywnej oceny zawartości BIP jednostek samorządu terytorialnego oraz opracowanie minimalnego standardu, które powinien spełniać BIP.

Czytaj też: BIP-y będą wreszcie bardziej przyjazne?

Na konferencji, jaka będzie miała miejsce 5 kwietnia w hotelu Łazienkowskim w Warszawie, zostaną ogłoszone wyniki konkursu oraz rozdane dyplomy potwierdzające spełnianie standardu „Przejrzystej strony BIP”. Otrzyma je 13 jednostek samorządu terytorialnego.

Jak podkreślają przedstawiciele MSWiA, ulepszenie stron internetowych jednostek nie tylko pozwoli na redukcję czasu poświęconego przez pracowników na udzielenie informacji, ale również poprawi wizerunek urzędu i wpłynie na pozytywną ocenę jego pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeżeli Samorząd Gminy Kartuzy wystartuje w tym konkursie również z Panią Burmistrz u steru Bip-o-Samorządu i zostanie obwołana Przejrzystą Gminą to pęknę ze śmiechu.

goska, 2011-03-31 16:31:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE