PARTNER PORTALU
  • BGK

Najbardziej magnetyczne miasta Polski

  • PAP/wnp.pl    16 listopada 2009 - 09:06
Najbardziej magnetyczne miasta Polski

Kraków, Zakopane, Warszawa, Częstochowa i Wrocław - to pierwsza piątka najsilniejszych marek polskich miast - pisze "Dziennik Polski".
Wynika tak z raportu "Magnetyzm polskich miast", w którym zmierzono i porównano siły prawie stu miejscowości w Polsce, zarówno największych, jak i mniejszych.

Niekwestionowanym liderem rankingu przygotowanego przez międzynarodową agencję Young@Rubicam została stolica Małopolski. Kraków uzyskał najwyższe noty w wypadku większości wskaźników. To miasto o najbardziej pociągającym dziedzictwie historycznym, najlepszym komforcie życia w Polsce i najbardziej atrakcyjne turystycznie. Co ciekawe, miasto postrzegane jest także jako najbardziej bezpieczne.

Markę Zakopanego oceniono zaraz za Krakowem, dzięki największej unikalności i atrakcyjności turystyczno-sportowej. Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Warszawa (magnes biznesowy ale też kulturalny, sportowy i historyczny), Częstochowa (najbardziej godne zaufania miejsce w Polsce według Magnetyzmu Miast) i Wrocław (dobre połączenie wysokiego postrzeganego komfortu życia i dziedzictwa historycznego). - Dwa miasta z Małopolski zdystansowały konkurencję. Zaskakujące było to, że respondenci za najbardziej znane polskie miasto na świecie uznali Zakopane - komentuje Marek Staniszewski, współautor raportu, członek zarządu Y&R. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.