PARTNER PORTALU
  • BGK

Największa inwestycja teleinformatyczna w Polsce Wschodniej przyspieszyła

  • PAP/Rzeczpospolita    3 października 2014 - 06:37
Największa inwestycja teleinformatyczna w Polsce Wschodniej przyspieszyła

Unijne finansowanie dla budowy sieci szerokopasmowego internetu na terenie pięciu wschodnich województw zakończy się w przyszłym roku. Dlatego też inwestycja nadrabia zapóźnienia. Rozpoczęła się walka z czasem.
Jak informuje "Rzeczpospolita", finansowana z programu operacyjnego "Rozwój Polski wschodniej" budowa sieci szerokopasmowego internetu na terenie pięciu wschodnich województw (lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie) wymaga instalacji ponad 10 tys. km światłowodów i wybudowania ponad tysiąca węzłów szkieletowo-dystrybucyjnych.

Czytaj też: Rozwój e-administracji, internet szerokopasmowy wśród priorytetów nowego szefa MAC

Choć formalnie projekt trwa od 2008 r., to rzeczowa realizacja inwestycji zaczęła się całkiem niedawno. Co prawda ostatnio województwa nadganiają zapóźnienia, ale i tak nie mają już zbyt wiele czasu, bo to wielkie przedsięwzięcie współfinansowane z pieniędzy europejskich musi się zakończyć w przyszłym roku.

"Realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem, a nawet nieznacznie go wyprzedza. Do 10 września wykonawca zrealizował 31,78 proc. z planowanych 30 proc. prac. Wybudowano już ponad 800 km światłowodów, a do końca roku wydamy około 100 mln zł" - mówi Jarosław Słoma, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego odpowiedzialny za projekt.

Czytaj też: Inwestycyjna klapa z powodu braku przyłączy energetycznych w regionie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.