Nasz Senior: Powstał portal społecznościowy dla seniorów. Stworzyły go Włoszczowa i Sędziszów

• Włoszczowa i Sędziszów stworzył portal "Nasz Senior" dedykowany osobom starszym.
• Strona ma ułatwić pozyskiwanie informacji oraz nawiązywanie nowych znajomości.
• Gminy zachęcają inne samorządy do włączenia się w tworzenie portalu.
Nasz Senior: Powstał portal społecznościowy dla seniorów. Stworzyły go Włoszczowa i Sędziszów
Na razie serwis znajduje się pod domeną włoszczowskiego urzędu gminy, jednak w niedługim czasie ma zyskać swój własny adres internetowy (fot.gmina-wloszczowa.pl/seniorzy)

Gminy Włoszczowa i Sędziszów (Świętokrzyskie) utworzyły wspólny portal internetowy adresowany do seniorów. Ma on umożliwić pozyskiwanie informacji, dyskusje oraz nawiązywanie nowych znajomości.

Jak powiedziała rzecznik Urzędu Gminy Włoszczowa Iwona Boratyn, portal "Nasz Senior", który właśnie rozpoczyna działalność powstał we współpracy dwóch świętokrzyskich gmin - gminy Włoszczowa oraz Sędziszów wraz z działającą tam Fundacją "Perspektywy i Rozwój". Dodała, że treści zamieszczane na portalu będą ściśle dostosowane do potrzeb seniorów nie tylko z tych dwóch gmin, ale także dalszej okolicy.

Czytaj też: Polscy seniorzy generalnie zadowoleni z życia

"Portal ma służyć tej grupie ludzi po to, aby się integrowała, miała dostęp do informacji o tym co się dzieje w gminach, ale też o tym co się dzieje w środowisku senioralnym. Znajdą się także informacje prawne, kulturalne, a także dotyczące lekarzy czy biur podróży" - powiedziała Boratyn. Według niej projekt jest "innowacyjny w skali kraju" i będzie początkiem szerszej współpracy obu samorządów w dziedzinie działań na rzecz seniorów. Także w dziedzinie opracowywania projektów unijnych.

Na razie serwis znajduje się pod domeną włoszczowskiego urzędu gminy, jednak w niedługim czasie ma zyskać swój własny adres internetowy. Portal można zobaczyć pod adresem gmina-wloszczowa.pl/seniorzy

fot.gmina-wloszczowa.pl/seniorzy
fot.gmina-wloszczowa.pl/seniorzy

Boratyn wyraziła nadzieję, że w tworzenie portalu zechcą włączyć się także inne samorządy. "Myślę, że zainteresowanie będzie duże, nie chcemy się zawężać do tylko dwóch gmin. To już widać w zamieszczanych informacjach" - podkreśliła.

Jak można przeczytać na stronie, została ona opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez "Fundację Widzialni" i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Zamieszkiwana przez ponad 20 tys. osób gmina Włoszczowa jako pierwsza w województwie świętokrzyskim wprowadziła w ub.r. tzw. "Kartę Seniora" dla osób powyżej 60 roku życia, która uprawnia jej posiadaczy do ulg m.in. w gminnych placówkach kultury i sportu a także rabatów u partnerów akcji. Według prognoz demograficznych w 2030 roku blisko połowa mieszkańców gminy przekroczy 60. rok życia.

Oddaloną o około 40 km od Włoszczowy gminę Sędziszów zamieszkuje ok. 13 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE