PARTNER PORTALU
  • BGK

Nasz Senior: Powstał portal społecznościowy dla seniorów. Stworzyły go Włoszczowa i Sędziszów

  • PAP/AT    3 lutego 2016 - 19:27
Nasz Senior: Powstał portal społecznościowy dla seniorów. Stworzyły go Włoszczowa i Sędziszów
Na razie serwis znajduje się pod domeną włoszczowskiego urzędu gminy, jednak w niedługim czasie ma zyskać swój własny adres internetowy (fot.gmina-wloszczowa.pl/seniorzy)

• Włoszczowa i Sędziszów stworzył portal "Nasz Senior" dedykowany osobom starszym.
• Strona ma ułatwić pozyskiwanie informacji oraz nawiązywanie nowych znajomości.
• Gminy zachęcają inne samorządy do włączenia się w tworzenie portalu.
Gminy Włoszczowa i Sędziszów (Świętokrzyskie) utworzyły wspólny portal internetowy adresowany do seniorów. Ma on umożliwić pozyskiwanie informacji, dyskusje oraz nawiązywanie nowych znajomości.

Jak powiedziała rzecznik Urzędu Gminy Włoszczowa Iwona Boratyn, portal "Nasz Senior", który właśnie rozpoczyna działalność powstał we współpracy dwóch świętokrzyskich gmin - gminy Włoszczowa oraz Sędziszów wraz z działającą tam Fundacją "Perspektywy i Rozwój". Dodała, że treści zamieszczane na portalu będą ściśle dostosowane do potrzeb seniorów nie tylko z tych dwóch gmin, ale także dalszej okolicy.

Czytaj też: Polscy seniorzy generalnie zadowoleni z życia

"Portal ma służyć tej grupie ludzi po to, aby się integrowała, miała dostęp do informacji o tym co się dzieje w gminach, ale też o tym co się dzieje w środowisku senioralnym. Znajdą się także informacje prawne, kulturalne, a także dotyczące lekarzy czy biur podróży" - powiedziała Boratyn. Według niej projekt jest "innowacyjny w skali kraju" i będzie początkiem szerszej współpracy obu samorządów w dziedzinie działań na rzecz seniorów. Także w dziedzinie opracowywania projektów unijnych.

Na razie serwis znajduje się pod domeną włoszczowskiego urzędu gminy, jednak w niedługim czasie ma zyskać swój własny adres internetowy. Portal można zobaczyć pod adresem gmina-wloszczowa.pl/seniorzy

Boratyn wyraziła nadzieję, że w tworzenie portalu zechcą włączyć się także inne samorządy. "Myślę, że zainteresowanie będzie duże, nie chcemy się zawężać do tylko dwóch gmin. To już widać w zamieszczanych informacjach" - podkreśliła.

Jak można przeczytać na stronie, została ona opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez "Fundację Widzialni" i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Zamieszkiwana przez ponad 20 tys. osób gmina Włoszczowa jako pierwsza w województwie świętokrzyskim wprowadziła w ub.r. tzw. "Kartę Seniora" dla osób powyżej 60 roku życia, która uprawnia jej posiadaczy do ulg m.in. w gminnych placówkach kultury i sportu a także rabatów u partnerów akcji. Według prognoz demograficznych w 2030 roku blisko połowa mieszkańców gminy przekroczy 60. rok życia.

Oddaloną o około 40 km od Włoszczowy gminę Sędziszów zamieszkuje ok. 13 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • malgorzata , 2018-02-28 08:31:49

    Pani Beato SZydlo zawiodla pani bardzo emerytow twierdzi pani ze sie pani nalezy nagroda za dobra prace a obiecala pani pomoc dla emerytow gdzie ta pomoc pani ma nagrode a ja mam biede za 767zl przezyc miesiac gdzie wszystko drozeje juz nie wierze w zadne obietnice waszego rzadu prosze Pana Boga aby... powstala nowa partia mlodych z pomoca dla starszych i dla wszystkich bez zaklamania i obludy przegracie wybory ja jak powiem tak staje sie zawsze i wtedy wyjda wasze klamstwa tak mialo byc dla emerytow dobrze a na chleb brakuje albo leki albo chleb  rozwiń
  • malgorzata, 2017-12-04 16:47:00

    Pani Premier Beata Szydlo jestem bardzo zawiedzona podwyszka emerytury do 1000zl.mialo byc .ze kto odpracowal 15 lat to dostanie ta podwyzke doszlo do tego ze 20 lat trzeba miec odpracowane ja mam 15lat pracy 15lat bralam rente inwalidzkw 15 lat opiekowalam sie mama ktora umierajac miala 95 lat nie ...moglam pracowac bo mama potrzebowala opieki i niestety nie podwszyli mi renty biore 767zl. na reke nie idzie z tego zyc leki 300zl .miesiecznie oplaty i jedzenie kosci i czasami pasztetowa dlczego tak pani zrobila  rozwiń