PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie burzcie pałacu kultury...

  • PAP/wnp.pl    23 listopada 2009 - 07:18

"Życie Warszawy": Zamiast Pałacu trawa? - To głupie - mówi 15-letnia Tania Bednarz. By wyrazić swój sprzeciw wobec pomysłu zburzenia PKiN, założyła stronę w Internecie.
Pałac Kultury i Nauki jest w tej chwili symbolem Warszawy. Jeśli ktoś rzeczywiście chciałby go zburzyć, to musiałby też zniszczyć inne zbudowane w PRL-u budynki. A wtedy pół miasta zostałoby zrównane z ziemią - twierdzi Tania Bednarz.

Na Facebooku - popularnym portalu społecznościowym - założyła stronę "Mówię STANOWCZE »NIE« zburzeniu Pałacu Kultury". - Dotknęła mnie wypowiedź ministra spraw zagranicznych, który tuż przed Świętem Niepodległości zaproponował, by PKiN zniszczyć, a w jego miejsce posadzić trawę - wyjaśnia dziewczyna.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni na stronie zarejestrowało się ponad 8 tys. użytkowników Facebooka, podaje "ŻW". - Jestem zaskoczona takim odzewem. To tylko dowód na to, że ludzie lubią Pałac i nie chcą, by zniknął z krajobrazu miasta - uważa Tania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Warszawiak, 2009-11-23 13:39:32

    Tyulko 8 tys.? Toż w Warszawie, skromnie licząc samych członków PZPR wraz z rodzinami było w PRL-u jak nic 200 tys. Licząc, że 50% tego towarzystwa odeszło (w zaświaty?), pozostaje jak nic 100 tys. plus jeszcze wszystkie neo i post komunistyczne młodzieżówki. Towarzysze, co z wami? Do ataku na typów..., co podnoszą rękę na górujący nad Warszawą symbol ludobójcy, Josefa W. Stalina!  rozwiń