PARTNER PORTALU
  • BGK

NIK sprawdzi wydatki na platformę e-Dolny Śląsk

  • PAP    20 stycznia 2015 - 10:55
NIK sprawdzi wydatki na platformę e-Dolny Śląsk

O projekcie "Regionalna platforma informacyjna dla mieszkańców i samorządów Dolnego Śląska e-Dolny Śląsk" stało się głośno w 2014 r., gdy okazało się, że ma on kosztować ponad 66 mln zł brutto (fot.pixabay.com)

Wrocławska delegatura Najwyższej Izby Kontroli zapowiedziała kontrolę wydatków i sposobu przygotowania portalu o województwie dolnośląskim. Platforma e-Dolny Śląsk będzie kosztować ponad 66 mln zł; miała być gotowa w grudniu 2014 r.
Jak poinformowała rzecznik wrocławskiej delegatury NIK Violetta Matuszewska-Potempska, decyzja o kontroli zapadła pod wpływem dużego zainteresowania społecznego tym projektem.

"W ramach tej kontroli będziemy badali pod kątem legalności, rzetelności i gospodarności prawidłowość przygotowania, realizacji oraz wdrożenia tego projektu przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Sprawdzimy również nadzór nad jego przygotowaniem, realizacją i wdrożeniem" - dodała rzecznik.

O projekcie "Regionalna platforma informacyjna dla mieszkańców i samorządów Dolnego Śląska e-Dolny Śląsk" stało się głośno w 2014 r., gdy okazało się, że ma on kosztować ponad 66 mln zł brutto.

Duże koszty wywołały medialną krytykę tego przedsięwzięcia m.in. senator z Wrocławia Jarosław Obremski (niezal.) założył stronę internetową o nazwie "Nie dla portalu za 66 mln zł".

Umowę na wykonanie portalu samorząd województwa podpisał w lipcu 2013 r. z firmą Qumak S.A. Portal miał być gotowy w grudniu 2014 r. Większość pieniędzy na ten projekt pochodzi z funduszy europejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • chory na raka nerki, 2015-01-20 15:05:15

    To jest właśnie metoda Platformy na złodziejskie wykorzystanie unijnych pieniędzy, które kiedyś trzeba będzie oddać, oczywiście z kieszeni podatnika. A dlaczego tak duża suma ? Bo firmę (portal) założył koleś kolesia z Platformy i obiecał, że się z nim podzieli. To jest proste jak drut. A dla kogo j...est ten portal ? Lepiej by te 66 milionów przeznaczono na służbę zdrowia.  rozwiń