PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa e-usługa ułatwi życie wyborcom

  • KB    11 czerwca 2010 - 19:29
Nowa e-usługa ułatwi życie wyborcom

Poznań proponuje nową e-usługę dla wyborców, umożliwiającą sprawdzenie spisu wyborców w Internecie połączoną z precyzyjnym wskazaniem właściwej komisji wyborczej.
Przygotowany system umożliwia sprawdzenie, czy pytający znajduje się w spisie wyborców oraz gdzie znajduje się siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej, w której należy dokonać głosowania. Komunikat zwrotny wyświetlany na ekranie komputera, oprócz informacji czy dana osoba figuruje w spisie wyborców, zawiera link do mapy z dokładną lokalizacją właściwej komisji na cyfrowym planie Poznania.

Internauta korzystający z systemu otrzyma ponadto mail zwrotny z dokładną informacją oraz SMS z adresem i nazwą właściwej komisji wyborczej.

Do skorzystania z najnowszej usługi nie jest konieczny kwalifikowany podpis cyfrowy. Usługa dotyczy wyłącznie osób zameldowanych na pobyt stały w Poznaniu.

System jest zintegrowany ze specjalnym serwisem informacyjnym poświęconym wyborom Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na terenie Poznania: www.poznan.pl/wyboryPRP

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.