PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa Sól otrzyma ok. 2 mln zł na sprzęt komputerowy i internet

  • PAP    20 lutego 2014 - 12:40
Nowa Sól otrzyma ok. 2 mln zł na sprzęt komputerowy i internet

360 komputerów trafi do mieszkańców, szkół i placówek kultury w Nowej Soli (Lubuskie). Przedsięwzięcie obejmujące także zapewnienie dostępu do internetu będzie kosztowało prawie 2 mln zł, które gmina otrzyma z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Samorząd miasta wniosek o realizację projektu "Na równych prawach - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Nowa Sól - Miasto" skierował do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w 2013 roku.

Do nowosolskiego magistratu wpłynęła niedawno informacja o uzyskaniu środków na realizację tego przedsięwzięcia. Zgodnie z harmonogramem ma być ono zakończone do 31 sierpnia 2015 r.

"Niebawem zostaną rozpisane przetargi na zakup sprzętu i świadczenie usług związanych z dostępem do internetu" - powiedziała PAP rzecznik Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.

150 komputerów z dostępem do internetu trafi do mieszkańców miasta, których nie stać na ich zakup, a nowosolskie palcówki oświatowe i kulturalne otrzymają łącznie 210 komputerów z dostępem do sieci.

Batko dodała, że Urząd Miasta będzie finansował dostęp do internetu przez okres pięciu lat po zakończeniu realizacji projektu.

"Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z tzw. wykluczeniem cyfrowym, a doposażenie w nowoczesnych sprzęt miejskich szkół ma poprawić jakość kształcenia poprzez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi wspomagających proces dydaktyczny" - powiedział PAP prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Program ten w 15 proc. finansowany jest z budżetu państwa, a w 85 proc. z funduszy unijnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: