PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowa wyszukiwarka warszawskiego ZTM już wkrótce

  • AT    11 grudnia 2012 - 20:44
Nowa wyszukiwarka warszawskiego ZTM już wkrótce

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie i utrzymanie serwisu informacji pasażerskiej.
Udostępnienie serwisu, który pomoże znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, planowane jest na drugą połowę 2013 roku. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu Rail Baltica Growth Corridor, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Głównymi elementami serwisu informacji pasażerskiej ZTM będą: wyszukiwarka połączeń wraz z przeglądarką rozkładów jazdy oraz moduł zawierający informacje o bieżącym funkcjonowaniu komunikacji. Pasażerowie znajdą w tej części komunikaty o zmianach i utrudnieniach, a w miarę dostępności wdrażanych równolegle rozwiązań, także o położeniu pojazdów lub rzeczywistych godzinach odjazdu pojazdów z przystanków.

W serwisie informacji pasażerskiej zostaną uwzględnione połączenia realizowane przez środki komunikacji miejskiej w aglomeracji warszawskiej. Dodatkowo, użytkownicy serwisu będą mogli zaplanować podróż „od drzwi do drzwi" do dostępnych w obecnym serwisie ZTM obszarów: Berlina i Brandenburgii, południowo-zachodnich i północnych Niemiec, Danii i Szwecji. W ramach projektu RBGC prowadzone są działania mające na celu objęcie tą listą Poznania, Łodzi, Białegostoku, Finlandii oraz wykorzystanie informacji o dostępnych przeprawach promowych.

Serwis zostanie przygotowany w trzech wersjach: internetowej, internetowej „lekkiej" (do przeglądania w urządzeniach przenośnych) oraz aplikacji na telefony komórkowe (z uwzględnieniem systemów operacyjnych Android i iOS).

Główne cechy, którymi powinien charakteryzować się serwis: przyjazność (wyszukiwanie połączeń przy jak najmniejszej liczbie kliknięć), intuicyjność, zgodność z kluczowymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi oraz dostępność dla wszystkich zainteresowanych użytkowników, w tym osób niedowidzących i niewidomych oraz z ograniczoną sprawnością ruchową.

Podmioty zainteresowane wzięciem udziału w przetargu mogą składać oferty do 17 grudnia br., do godziny 10.00. Udostępnienie serwisu informacji pasażerskiej ZTM planowane jest na drugą połowę 2013 roku.

Głównym celem projektu Rail Baltica Growth Corridor - którego partnerem jest Miasto Stołeczne Warszawa - jest poprawa połączenia miast leżących w korytarzu sięgającym od Berlina przez polskie miasta Poznań, Łódź, Warszawę i Białystok, kraje nadbałtyckie do Helsinek i Sankt Petersburga. Jednym z elementów projektu jest udostępnienie podróżnym narzędzia do planowania podróży wykraczających poza obszar poszczególnych metropolii.

Projekt Rail Baltica Growth Corridor jest realizowany w ramach Programu Regionu Morza Bałtyckiego (Baltic Sea Region) i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie wynosi 85 proc. kosztów kwalifikowalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.