PARTNER PORTALU
 • BGK

Nowe oblicze profilu zaufanego

 • wer    24 stycznia 2012 - 17:56
Nowe oblicze profilu zaufanego

Centrum Projektów Informatycznych udostępniło nowe materiały dotyczące profilu zaufanego. Są to m.in. filmy instruktażowe oraz wytyczne w zakresie oznakowania punktów potwierdzających.
Filmy instruktażowe  mają prezentować przebieg procesów realizowanych za pośrednictwem ePUAP, a co za tym idzie pomagać użytkownikom w pracy z systemem.

Materiały mają sprawić, że użytkownik w łatwej i dostępnej formie może zobaczyć jak wyglądają procesy w zakresie: zakładania konta użytkownika ePUAP, wnioskowania o założenie profilu zaufanego, podpisywania dokumentu profilem zaufanym,potwierdzania profilu zaufanego przez pracownika punktu potwierdzającego i nadawania uprawnień do potwierdzania profilu przez administratora punktu potwierdzającego pracownikowi punktu potwierdzającemu.

Z kolei dla punktów potwierdzających przygotowane zostały wytyczne związane z oznakowaniem urzędów wykorzystujących logotyp oraz spójne elementy graficzne, dedykowane identyfikacji profilu zaufanemu. Jednorodny wygląd urzędów, to kolejny element komunikacji związanej z profilem zaufanym oraz pomoc dla obywateli w dotarciu do miejsc, w których mogą załatwić sprawy związane z profilem zaufanym.

Filmy instruktażowe dla obywateli dostępne są na stronie www.epuap.gov.pl w zakładce Pomoc (Strona główna > Pomoc > Obywatele > Filmy instruktażowe). Natomiast filmy dla pracowników punktów potwierdzających - znajdują się w zakładce Informacje dla PP (Strona główna  > Profil zaufany > Informacje dla PP). Ze strony można również pobrać mi.in. wytyczne w zakresie oznakowania punktów potwierdzających.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Edzia, 2012-02-06 08:53:42

  Jakie brednie? "Profil zaufany" to świetna alternatywa dla podpisu elektronicznego - otóż on jest, działa i nieźle spełnia swoją rolę. Wystarczy tylko trochę czasu i chęci. No niestety nie żyjemy w czasach (jeszcze), w których sprawę załatwia się na pstryknięcie palcami :)
 • Teodor, 2012-01-25 09:36:06

  o co chodzi? nie ładnie to wygląda!!
 • Idealnie, 2012-01-24 22:42:47

  nie ma" profilu zaufanego". Takie brednie wygadywane na tematy informatyczne,że czytać się nie chce!