PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowe technologie mają być dla mieszkańców, a nie odwrotnie

  • AT    9 maja 2014 - 17:00
Nowe technologie mają być dla mieszkańców, a nie odwrotnie

Idea smart city polega na tym by stworzyć takie technologie z których mieszkańcy chcą i będą korzystać - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.
Według prezydenta ze smart city jest jak z modą.

- Z jednej strony kreujemy modę, z drugiej odpowiadamy na potrzeby mieszkańców - wyjaśnia Truskolaski. - Jednak w modzie projektant nie zawsze stworzy coś co nadaje się do użytku. W smart city wszytko polega na tym by zejść się w środku. Stworzyć coś z czego mieszkańcy chcą korzystać - mówi prezydent Białegostoku.

Prezydent tłumaczy, że w obecnych czasach bardzo często powtarza się, że ludzie dostosują się do panujących trendów, do nowych technologii. Jednak trzeba pamiętać, że społeczność stanowią także ludzie starsi, którzy niekoniecznie nadążają za nowinkami co może być dla nich problemowe. Ponadto nie wszystkie nowe rozwiązania są potrzebne. Czasami może się bowiem okazać, że mieszkańcy zwyczajnie nie chcą korzystać z niektórych "udogodnień".

- To nowoczesne technologie mają być dla ludzi, a nie odwrotnie. To one mają być dopasowane do mieszkańców, a nie mieszkańcy do nich - mówi Truskolaski.

Artykuł powstał na podstawie debaty "Smart city w praktyce" odbywającej się w ramach VI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.