PARTNER PORTALU
  • BGK

O telemedycynie na Intertelecom

  • KB    14 kwietnia 2010 - 10:58
O telemedycynie na Intertelecom

Telemedycyna to działania dzięki którym możliwe diagnozowanie i badanie pacjentów przez lekarza znajdującego się w miejscu odległym nawet o tysiące kilometrów.
We wtorek, 13. kwietnia rozpoczęła się w Łodzi kolejna edycja Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej „Intertelecom”.

Jednym z wydarzeń towarzyszących targom jest konferencja „Telemedycyna”, którą otworzył Dariusz Klimczak, członek zarządu województwa łódzkiego.

W konferencji uczestniczyli wybitni specjaliści i fachowcy z dziedziny e-zdrowia, która w wielu krajach dynamicznie się rozwija i jest szeroko wprowadzana w sferę opieki zdrowotnej.

Targom towarzyszy prezentacja urządzeń elektronicznych wykorzystywanych w medycynie oraz projektów na etapie badań (takich jak: domowy lekarz, elektroniczna pielęgniarka, diagnoza na odległość w ratownictwie medycznym, ICT na porodówce, telefon dla niewidzących, oraz wiele innych).

Telemedycyna to działania koncentrujące się na wymianie informacji i danych między różnymi instytucjami medycznymi (często w celach naukowo-badawczych), jak i informacji między pacjentem a lekarzem (w celach diagnostycznych i leczniczych). Udostępnianie danych w systemach teleinformatycznych pozwala na diagnozowanie i badanie pacjentów przez lekarza znajdującego się w miejscu odległym nawet o tysiące kilometrów, a także prowadzenie skutecznej terapii i rehabilitacji nie tylko w szpitalach czy przychodniach, ale również w domu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.