PARTNER PORTALU
  • BGK

Obrażał radną w internecie. Dostał dwa miesiące prac społecznych

  • PAP/AH    26 września 2017 - 17:48
Obrażał radną w internecie. Dostał dwa miesiące prac społecznych
Sprawą z urzędu zajęła się prokuratura. (fot. Pixabay)

Na dwa miesiące prac społecznych skazał Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. Adriana O. za obrażenie radnej na forum internetowym. Mężczyzna przyznał się do winy i sam złożył wniosek o taki wymiar kary.
Prokurator oskarżył 24-letniego Adriana O. o to, że 28 grudnia 2016 roku, na stronie internetowej ostrowskiego portalu, w trakcie nadawanej na żywo relacji z trwającej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wlkp., umieścił wpis, zawierający w swojej treści sformułowania ubliżające i znieważające radną Milenę Kowalską. Czyn ten zagrożony był karą do roku więzienia.

- Komentarze były bardzo obraźliwe i dotyczyły mojego wyglądu oraz wypowiedzi na sesji. Nie było żadnych merytorycznych uwag, a jedynie obraźliwe wypowiedzi pod moim adresem - powiedziała radna Kowalska.

Radna zgłosiła sprawę na policję, która ustaliła dane autora wpisów. Adrian O. przeprosił Kowalską na tym samym forum internetowym, na którym ją obrażał, sprawą z urzędu zajęła się jednak prokuratura.

- Ponieważ jako radna występowałam w charakterze funkcjonariusza publicznego - powiedziała Kowalska.

Adrian O. przyznał się do winy i - w porozumieniu z prokuratorem - złożył wniosek o skazanie go na dwa miesiące prac społecznych. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Radna nie znała internauty osobiście.

- W prokuraturze tłumaczył się, że moje wystąpienia wzbudzały w nim emocje - powiedziała Kowalska. Wyjaśniła, że zdecydowała się na procedurę sądową, "ponieważ w dzisiejszych czasach wielu ludzi, szczególnie dzieci, staje się ofiarami nienawiści szerzonej w internecie".

- Takie wyroki pokazują im, że nikt nie ma prawa ich obrażać. Istnieje znacząca różnica pomiędzy krytyką, a obelgami - podkreśliła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.