PARTNER PORTALU
  • BGK

Obsuwa z systemem obsługi końcowego użytkownika

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    28 czerwca 2011 - 08:04
Obsuwa z systemem obsługi końcowego użytkownika

Opóźnienia w uruchamianiu zintegrowanego modułu obsługi końcowego użytkownika nie oznaczają, że resort spraw wewnętrznych wycofuje się z realizacji projektu.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przesunęło termin uruchomienia systemu na 2013 r., ale nie planuje rezygnacji z uruchomienia modułu – donosi „Rzeczpospolita”.

Prace w pierwszym etapie (związane z uruchomieniem funkcjonalności z obszaru ewidencji ludności) rozpoczną się pod koniec 2011 r. Moduł związany z wydawaniem nowych dowodów osobistych zostanie uaktywniony w 2013 r. w terminach zgodnych z terminami wynikającymi z nadal procedowanej nowelizacji ustawy o dowodach osobistych.

Czytaj też: Dowody osobiste – nowe rozwiązania

Zintegrowany moduł obsługi końcowego użytkownika to panel internetowy, dzięki któremu użytkownik końcowy (gmina) zyska zdalny dostęp do centralnej bazy danych gromadzącej informacje niezbędne do świadczenia usług z zakresu ewidencji ludności, wydawania dowodów osobistych czy aktów stanu cywilnego.

Uruchamianie systemu miało się rozpocząć 1 kwietnia 2011 r. i zakończyć 30 czerwca tego roku. W tym celu w 2010 r. do gmin trafiło niezbędne wyposażenie (6328 zestawów komputerowych, 4370 czytników kart PINPad oraz 12 252 czytników kart inteligentnych). Łączna wartość przekazanego sprzętu przekracza 16 mln zł.

MSWiA uspokaja, że przesunięcie terminów uruchomienia modułu nie pociągnie za sobą konieczności kolejnych zakupów sprzętowych – pisze „Rzeczposppolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.