Od środy nowy elektroniczny wniosek o wydanie dowodu osobistego

Osoby, które czeka w tym roku wymiana dowodu osobistego, mogą od środy 14 czerwca skorzystać z nowego elektronicznego wniosku o jego wydanie. Większość danych wypełnia się w nim automatycznie, a cała operacja trwa kilka minut - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.
Od środy nowy elektroniczny wniosek o wydanie dowodu osobistego
Według resortu, złożenie wniosku on-line o nowy dowód wymaga wykonania praktycznie tylko trzech kroków, a wszystko trwa zaledwie kilka minut. (fot. Ministerstwo Cyfryzacji)

"Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępniły właśnie drugą wersję zmienionego elektronicznego wniosku o wydanie/wymianę dowodu osobistego. Przeszedł on całkowitą metamorfozę. Jest prosty, bardziej intuicyjny, bardziej przejrzysty i ma wersję mobilną" - napisano w komunikacie.

Według resortu, złożenie wniosku on-line o nowy dowód wymaga wykonania praktycznie tylko trzech kroków, a wszystko trwa zaledwie kilka minut.

Jak podaje ministerstwo, w tym roku wnioski o nowy dowód osobisty będzie składać w sumie osiem milionów obywateli z czego ponad pięciu milionom osób upływa 10-letni termin ważności ich dotychczasowych dokumentów, a pozostałe trzy miliony to osoby, które o nowy dowód będą wnioskować z innych powodów, takich jak np. zagubienie, zniszczenie czy kradzież.

W przyszłym roku liczba dowodów, którym upływa ważność sięgnie około 2,5 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

teraz to dopiero w bankach pojawi się nowy tabun słupów -znając jakość zabezpieczeń tych publicznych stron

jan, 2017-06-16 11:17:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE