PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna obejmie w 2018 roku 1500 szkół

  • PAP/MIW    23 października 2017 - 14:53
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna obejmie w 2018 roku 1500 szkół
Minister cyfryzacji oglądała lekcję z kodowania w siódmej klasie, podczas której uczniowie łączyli się z ekspertami w NASK. (fot. twitter.com)

Pierwsze półtora tysiąca szkół będzie w 2018 r. podłączonych do szerokopasmowego internetu w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej - poinformowała w poniedziałek (23.10) w Pogorzałkach (Podlaskie) minister cyfryzacji Anna Streżyńska.
Dodała, że prace nad tą ustawą są obecnie w fazie drugiego czytania, które być może jeszcze w tym tygodniu odbędzie się w Sejmie.

- Być może zakończymy w tym lub w następnym tygodniu cały proces legislacyjny, co umożliwi nam od 1 stycznia 2018 r. (...) pełny wymiar inwestycji w całym kraju, we wszystkich województwach - powiedziała dziennikarzom minister Streżyńska.

W szkole w Pogorzałkach niedaleko Białegostoku minister cyfryzacji oglądała lekcję z kodowania w siódmej klasie, podczas której uczniowie łączyli się z ekspertami w NASK. O możliwościach wynikających z dostępu do internetu w szkole mówiła też młodszym uczniom.

- Efekt będzie przede wszystkim edukacyjny, bo te wszystkie platformy edukacyjne, które oferuje zarówno państwo jak i różne prywatne organizacje pozarządowe, również firmy, bardzo często różne platformy informatyczne, matematyczne, fizykę, naukę o kosmosie, to wszystko będzie bardziej dostępne dla dzieciaków - powiedziała minister cyfryzacji.

Dodała, że program jest porównywalny do programu 500 plus, czyli - jak to określiła - "wielkiej szansy rozwojowej".

Streżyńska zaznaczyła, że nauczyciele będą musieli wykonać "masę wysiłku", by z nowych możliwości w szkole skorzystać.

- By przeplatać tradycyjny tryb nauczania takimi ciekawostkami, które można znaleźć w sieci, ćwiczeniami, zadaniami, często również o podwyższonym stopniu trudności dla dzieciaków bardziej zainteresowanych - powiedziała Anna Streżyńska.

Szkoła w Pogorzałkach bierze udział w pilotażu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej "100 Mega na 100-lecie niepodległości", w ramach której do 2020 r. 10 tys. spośród 30 tys. szkół w Polsce będzie podłączonych do szerokopasmowego internetu. Minister zaznaczyła, że program jest dedykowany szczególnie tym miejscom, gdzie komercyjne podmioty nie będą lub nie chcą ze względów ekonomicznych inwestować.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Alina Kozińska, FIO, 2017-10-24 09:57:16

    Pani Minister, a co z małymi szkołami prowadzonymi przez inne podmioty niż JST? Pół tysiąca szkół uratowanych przed likwidacją i prowadzonych przez stowarzyszenia wiejskie i inne podmioty nie może się doczekać na realizację konstytucyjnej zasady pomocniczości przez nasz rząd. Jaki by on nie był, P...O-PSL czy PIS zawsze są one pomijane. Pora to zmienić! Liczymy na Panią.  rozwiń