PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna walczy o WSIS Prizes 2018

  • MIW    5 lutego 2018 - 15:28
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna walczy o WSIS Prizes 2018
Głosować na projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej można do 18 lutego (fot. mat. Min. Cyfryzacji)

Ministerstwo Cyfryzacji zgłosiło projekt Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej do udziału w corocznym ogólnoświatowym konkursie Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. Resort zachęca do głosowania na OSE. Jest na to czas do 18 lutego.
Konkurs dzieli się na 18 kategorii (OSE zostało zgłoszone do Action Line C1 – The Role of Public Governance Authorities And All Stakeholders In The Promotion of ICTs For Development). Do następnego etapu konkursu przejdzie 5 projektów z największą liczbą głosów w danej kategorii (aby jednak głos był ważny, należy zagłosować na jeden projekt w każdej z 18 kategorii). Najlepsze projekty zostaną uhonorowane prestiżowymi nagrodami World Information Summit on the Information Society (WSIS Prizes).

Czytaj: 100 Mega, czyli szybki internet we wszystkich szkołach z akceptacją rządu

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma zapewnić szkołom dostęp do cyfrowych zasobów edukacyjnych, dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s wraz z narzędziami służącymi do ochrony uczniów przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni i narzędzi informatycznych wspierających procesy edukacyjne. Projekt będzie realizowany w latach 201-2020. Jeszcze w tym roku możliwość korzystania z usług operatora OSE uzyskać ma do 1,5 tys. lokalizacji, w roku 2019 – do 12,7 tys., zaś w roku 2020 – do 19,5 tys. (to wartość docelowa). Funkcjonowanie OSE, w tym zakup usług od operatorów telekomunikacyjnych w celu świadczenia szkołom bezpłatnych usług dostępu do internetu, zostanie sfinansowane z budżetu państwa (ponad 1,3 mld zł w perspektywie 10 lat), natomiast część inwestycyjna projektu OSE zostanie sfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jan, 2018-02-05 16:18:17

    To może byście wrzucili link z informacją w jaki sposób można oddać głos...?