PARTNER PORTALU
  • BGK

Operator telekomunikacyjny za 907 mln zł

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    16 czerwca 2011 - 10:18
Operator telekomunikacyjny za 907 mln zł

Cała administracja rządowa, a pewnie także spora część samorządowej, przestaną korzystać z komercyjnych usług dostępu do sieci.
Przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji założenia do ustawy o międzyresortowym operatorze systemu teleinformatycznego niosą zapowiedź rewolucyjnych zmian – donosi „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: MSWiA o informacji publicznej

Zgodnie z założeniami powstanie międzyresortowy operator do zarządzania siecią dla wszystkich urzędów i instytucji centralnych, a także samorządowych, jeśli zechcą. Według wyliczeń MSWiA dzięki temu oszczędności z tytułu dzierżawy usług i kosztów zarządzania infrastrukturą sięgną nawet 50 proc.

Nowy operator będzie działał w formie państwowej agencji. Administracja rządowa z wyjątkiem niektórych służb (np. ABW czy CBA) będzie zobowiązana do korzystania z jej usług. Budżet państwowego operatora w latach 2011 – 2020 ma wynieść 907 mln zł.

Jednostki samorządowe mogą, ale już nie muszą, podjąć takiej decyzję. Jeśli się na to zdecydują, to odpadnie im przykry obowiązek organizowania przetargów, konieczny przy zawieraniu umów z komercyjnymi operatorami – informuje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.