PARTNER PORTALU
  • BGK

Operaty szacunkowe przez ePUAP

  • JL    19 października 2015 - 08:23
Operaty szacunkowe przez ePUAP
Na platformie ePUAP udostępniony został elektroniczny formularz umożliwiający wygenerowanie i wysłanie wyciągu ze sporządzonego operatu szacunkowego. Fot. Www.cpi.gov.pl

Rzeczoznawcy majątkowi mogą przekazywać starostom operaty szacunkowe za pomocą ePUAP2. Ministerstwo infrastruktury przygotowało instrukcję.
Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która weszła w życie 14 października 2015 r., usprawnia komunikację osób zawodowo zajmujących się określaniem wartości nieruchomości, czyli rzeczoznawców majątkowych, z organami prowadzącymi kataster nieruchomości.

Rzeczoznawcy majątkowi zobowiązani są do przekazywania starostom wyciągów ze sporządzonych przez siebie opinii o wartości nieruchomości – operatów szacunkowych. Będą realizować ten obowiązek za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP, to jest specjalnej strony internetowej przystosowanej do szybkiego i prostego kontaktowania się obywateli z różnymi urzędami państwowymi i samorządowymi.

Przekazywanie wyciągów z operatów szacunkowych w postaci elektronicznej pozwoli na ustandaryzowanie przekazywania danych oraz szybsze wprowadzanie danych do elektronicznych rejestrów publicznych.

Na platformie ePUAP udostępniony został elektroniczny formularz umożliwiający wygenerowanie i wysłanie wyciągu ze sporządzonego operatu szacunkowego.

Dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z portalem i nową usługą, ministerstwo infrastruktury przygotowało krótką instrukcję, jak przekazać wyciąg z operatu szacunkowego za pośrednictwem platformy ePUAP2. (Instrukcja w multimediach).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.