Operaty szacunkowe przez ePUAP

Rzeczoznawcy majątkowi mogą przekazywać starostom operaty szacunkowe za pomocą ePUAP2. Ministerstwo infrastruktury przygotowało instrukcję.
Operaty szacunkowe przez ePUAP
Na platformie ePUAP udostępniony został elektroniczny formularz umożliwiający wygenerowanie i wysłanie wyciągu ze sporządzonego operatu szacunkowego. Fot. Www.cpi.gov.pl

Nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która weszła w życie 14 października 2015 r., usprawnia komunikację osób zawodowo zajmujących się określaniem wartości nieruchomości, czyli rzeczoznawców majątkowych, z organami prowadzącymi kataster nieruchomości.

Rzeczoznawcy majątkowi zobowiązani są do przekazywania starostom wyciągów ze sporządzonych przez siebie opinii o wartości nieruchomości – operatów szacunkowych. Będą realizować ten obowiązek za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP, to jest specjalnej strony internetowej przystosowanej do szybkiego i prostego kontaktowania się obywateli z różnymi urzędami państwowymi i samorządowymi.

Przekazywanie wyciągów z operatów szacunkowych w postaci elektronicznej pozwoli na ustandaryzowanie przekazywania danych oraz szybsze wprowadzanie danych do elektronicznych rejestrów publicznych.

Na platformie ePUAP udostępniony został elektroniczny formularz umożliwiający wygenerowanie i wysłanie wyciągu ze sporządzonego operatu szacunkowego.

Dla osób, które po raz pierwszy mają styczność z portalem i nową usługą, ministerstwo infrastruktury przygotowało krótką instrukcję, jak przekazać wyciąg z operatu szacunkowego za pośrednictwem platformy ePUAP2. (Instrukcja w multimediach).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE