PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie. 3 mln zł na rozwój e-usług

  • PAP    22 lipca 2013 - 18:35
Opolskie. 3 mln zł na rozwój e-usług

Zarząd województwa opolskiego przeznaczył 3 mln zł na dofinansowanie czterech projektów rozwijających e-usługi.
Pieniądze trafią do trzech powiatów oraz Ośrodka Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych, który stworzy m.in. system e-konsultacji.

Cztery projekty na rozwój e-usług zostaną dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w ramach działania „Moduły informacyjne, platformy e-usług i bazy danych".

3 mln zł zostaną przekazane powiatom: głubczyckiemu, nyskiemu i krapkowickiemu oraz Ośrodkowi Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych.

Projekt „Inter@ktywny Powiat Nyski - informatyzacja i integracja baz danych" zostanie zasilony kwotą ponad 1,29 mln zł. Prawie 740 tys. zł otrzyma starostwo krapkowickie na modernizację infrastruktury teleinformatycznej.

„Wśród dofinansowanych projektów znalazł się zakup modułów informacyjnych i platform e-usług dla Starostwa Powiatowego w Głubczycach. Przeznaczono na ten cel ponad 388,5 tys. zł. Na wdrożenie e-usług w Ośrodku Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych trafi 655 tys. zł" - poinformowała PAP rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Opolu Violetta Ruszczewska.

Ośrodek Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych zamierza za te pieniądze przeprowadzić pełną informatyzację, dzięki czemu pacjenci będą mieć dostęp do swojej dokumentacji medycznej drogą elektroniczną. „Będą się mogli rejestrować przez internet i sprawdzać kiedy mają terminy wizyt. Elektronicznie będą również powiadamiani o terminach kolejnych wizyt" - powiedziała dyrektor Ośrodka Leczenia Odwykowego w Woskowicach Małych Ewa Gawin.

Pacjenci ośrodka będą mogli uzyskać wsparcie albo zasięgnąć konsultacji w każdej chwili, kiedy tylko będą tego potrzebować.

„Uzależnienie to podstępna choroba, w której często zdarzają się kryzysy. Nasi pacjenci będą mieć stały dostęp do e-konsultacji. Z systemu będą mogły korzystać także rodziny pacjentów" - powiedziała Ewa Gawin.

Już wcześniej zarząd województwa przyznał ponad 18,3 mln zł na rozwój e-usług w regionie. Pieniądze trafią do sześciu opolskich szpitali oraz do urzędu wojewódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.