PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie na targach w Luksemburgu

  • BEZ    4 grudnia 2009 - 09:05
Opolskie na targach w Luksemburgu

Województwo opolskie po raz kolejny zaprezentowało się na międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej oraz na specjalistycznych targach w centrum wystawienniczo-kongresowym Luxexpo Exhibition Centre w Luksemburgu.
Opolska wizyta w jednej ze stolic Unii Europejskiej możliwa była dzięki wsparciu Centrum Europy Środkowej i Wschodniej Nadrenii-Palatynatu (MOEZ).

Opolskie Biuro Współpracy Gospodarczej na lotnisku Frankfurt-Hahn wraz z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Promocja Przedsiębiorczości” w Opolu prezentowały zainteresowanym regionalne materiały informacyjno-promocyjne na temat profilu gospodarczego i możliwości inwestycyjnych regionu, oferując przy tym uczestnikom z kilkunastu państw świata możliwość bezpośredniej konsultacji na temat wymiany handlowej i inicjatyw gospodarczych z polskimi partnerami.
 
Do Luksemburga zaproszono również opolskie firmy, które miały możliwość nawiązania kontaktu z wybranymi wcześniej firmami zagranicznymi działającymi w pokrewnych branżach. W imprezie uczestniczyło w tym roku bardzo wiele firm spoza Unii Europejskiej, m.in. z Rosji, Turcji, Chin a nawet z Jordanii.

Na tegorocznej giełdzie kooperacyjnej „b2fair” oraz na targach „Contact” dominowały firmy z branż: maszyny i obróbka metali, budownictwo i materiały budowlane, branża spożywcza, usługi dla firm, energia odnawialna i ochrona środowiska, transport i logistyka oraz rzemiosło.

Przybyli przedsiębiorcy mieli również możliwość udziału w seminariach i szkoleniach przygotowanych przez instytucje gospodarcze z Niemiec, Francji, Belgii i Luksemburga, które miały zachęcać małe i średnie przedsiębiorstwa działające na terenie UE, w tym szczególnie młodych przedsiębiorców, do pozyskiwania zleceń i nowych klientów oraz udziału w przetargach za granicą. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.