PARTNER PORTALU
  • BGK

Organizacje pozarządowe razem w Internecie

  • PAP    14 lutego 2011 - 15:15
Organizacje pozarządowe razem w Internecie

Ruszyła strona internetowa, na której będą prezentować się pozarządowe stowarzyszenia i fundacje z Podkarpacia. To także miejsce wymiany informacji i podpatrywania pomysłów. Korzystanie ze strony jest nieodpłatne.
Stronę przygotowało społecznie dwoje dziennikarzy Polskiego Radia Rzeszów: Bernadeta Szczypta i Wojciech Wójcik. Radio Rzeszów objęło stronę patronatem medialnym.

Jak powiedzieli pomysłodawcy strony, idea jej stworzenia zrodziła się dwa miesiące temu, w wyniku rozmów z przedstawicielami stowarzyszeń i fundacji z regionu. "Z tymi organizacjami współpracujemy od dawna i widzimy jak wiele dobrego robią dla lokalnych społeczności. Ale często nie mają się gdzie pokazać, skąd czerpać informacji o projektach, szkoleniach. Wiele z nich nie ma nawet swojej siedziby czy strony internetowej" - powiedział Wójcik.

Oboje mają nadzieję, że strona www.podkarpackie-pozarzadowe.pl będzie źródłem informacji i pomocy dla różnych organizacji pozarządowych z Podkarpacia oraz podkarpackich oddziałów ogólnopolskich fundacji i stowarzyszeń.

Organizacje te będą mogły za darmo np. zaprezentować siebie, zapoznać się z innymi organizacjami, skorzystać z pomysłów niekiedy większych lub prężniej działających. Na stronie mogą prezentować zdjęcia i informacje na temat bieżącej działalności, podejmowanych inicjatyw, planowanych spotkań, sukcesów, ale także potrzeb.

"Mogą to być informacje poważne, ale także te najdrobniejsze, z pozoru nieistotne i niezauważane, ale w rzeczywistości ważne i potrzebne" - dodała Szczypta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.