PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski w Sieci Wsparcia Krajowej Izby Gospodarczej

  • pt    12 kwietnia 2018 - 09:38
Ostrów Wielkopolski w Sieci Wsparcia Krajowej Izby Gospodarczej
Ostrów Wielkopolski staje się krajowym liderem innowacji i miastem nowoczesnej gospodarki. (fot.ostrow.pl

Ostrów Wielkopolski staje się krajowym liderem innowacji i miastem nowoczesnej gospodarki. - Jako pierwsze miasto w Wielkopolsce rozpoczęliśmy erę elektromobilności, a już chcemy podjąć wyzwanie tworzenia Gospodarki 4.0 – mówi prezydent Beata Klimek.
Ostrów Wielkopolski znalazł się w ogólnopolskiej Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich.

  • Miasto oraz spółkę Centrum Rozwoju Komunalnego jako pierwsze w Polsce do takiej współpracy zaprosiła Krajowa Izba Gospodarcza.
  • Stosowne porozumienie podpisali w Beata Klimek prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i  Marek Kłoczko dyrektor generalny KIG.

Bezpośrednia współpraca Ostrowa i miejskiego sektora komunalnego z Krajową Izbą Gospodarczą w ramach Sieci Wsparcia Rozwoju Gospodarczego Miast Polskich to kolejny element wdrożenia nowej Strategii Centrum Rozwoju Komunalnego 2018 – 2024. Do sieci wsparcia należą organizacje naukowe, w tym Polska Akademia Nauk, uniwersytety i inne szkoły wyższe. Ostrów Wielkopolski jest pierwszym miastem, które zostało zaproszone do współpracy.

Czytaj tez: Smart cities w Polsce. Dobre praktyki wciąż niezbyt popularne

Jak chwalą się w mieście, wyjątek uczyniono w uznaniu wdrożonych rozwiązań i otwartości na innowacje technologiczne jak i zarządcze zarówno miasta jak i ostrowskiego sektora komunalnego.

- Ostrów Wielkopolski staje się krajowym liderem innowacji i miastem nowoczesnej gospodarki. Jako pierwsze miasto w Wielkopolsce rozpoczęliśmy erę elektromobilności, a już chcemy podjąć wyzwanie tworzenia Gospodarki 4.0. To budowanie zrównoważonej, innowacyjnej i cyfrowej gospodarki miejskiej otwierającej nowe możliwości rozwojowe dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców – podkreśla prezydent Beata Klimek.

Celem aktywności Sieci Wsparcia KiG jest gromadzenie, eksponowanie wiedzy i doświadczeń, w tym międzynarodowych, dla wzmocnienia konkurencyjności gospodarczej polskich miast oraz ich silnego umocowania w sieci europejskich miast.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca w takich obszarach jak strategiczne zarządzanie gospodarczym rozwojem miasta, konkurencyjność gospodarcza czy partycypacja społeczna w miejskim sektorze komunalnym.

Jak dodaje prezydent w porozumieniu zostało dostrzeżone doświadczenie Ostrowa Wielkopolskiego w realizacji projektów rozwojowych, realizacja przedsięwzięć ukierunkowanych na wzmocnienie i zrównoważenie gospodarki miejskiej oraz inicjatywy podejmowane w ramach idei Progresywnych Miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.