Oto sposób na biurokrację i nadmiar formalności

Umawianie spotkań, biurokracja i proste, powtarzalne zadania są zmorą wielu pracowników - niejednokrotnie zabierają więcej czasu niż oficjalne obowiązki. Firmy technologiczne obiecują, że te zadania można będzie zrzucić na wirtualnych asystentów.
Oto sposób na biurokrację i nadmiar formalności
Fot. Shutterstock

Pracownicy biurowi spędzają średnio 552 godziny rocznie na wykonywaniu administracyjnych bądź powtarzalnych zadań, niezwiązanych z ich podstawowymi obowiązkami – wynika z badania Unit4 na temat efektywności, przeprowadzonego w 12 rozwiniętych krajach.

552 godziny to równowartość 69 dni roboczych, czyli ok. 1/3 roku pracy. Najwydajniejsi na świecie są Norwegowie – poświęcają 19 proc. swojego czasu pracy na żmudną biurokrację. W innych krajach jest tylko gorzej.

W efekcie ogromna część pracowników zostaje po godzinach, żeby zdążyć ze swoimi podstawowymi zadaniami. Około 80 proc. Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych, 60 proc. zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40 proc. nawet podczas urlopu – wynika z badania Payback Opinion Poll.

Kto nie chciałby zautomatyzować takich zadań jak pisanie raportów po spotkaniu, informowanie wszystkich o ustaleniach czy układanie mozaiki kalendarza na następny tydzień? Jak pomóc mogą w tym technologie?

Czytaj więcej: 

Wirtualny asystent zamiast całych dni w biurze

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE