PARTNER PORTALU
  • BGK

Oto sposób na biurokrację i nadmiar formalności

  • PAP/AH    12 października 2017 - 10:45
Oto sposób na biurokrację i nadmiar formalności
Fot. Shutterstock

Umawianie spotkań, biurokracja i proste, powtarzalne zadania są zmorą wielu pracowników - niejednokrotnie zabierają więcej czasu niż oficjalne obowiązki. Firmy technologiczne obiecują, że te zadania można będzie zrzucić na wirtualnych asystentów.
Pracownicy biurowi spędzają średnio 552 godziny rocznie na wykonywaniu administracyjnych bądź powtarzalnych zadań, niezwiązanych z ich podstawowymi obowiązkami – wynika z badania Unit4 na temat efektywności, przeprowadzonego w 12 rozwiniętych krajach.

552 godziny to równowartość 69 dni roboczych, czyli ok. 1/3 roku pracy. Najwydajniejsi na świecie są Norwegowie – poświęcają 19 proc. swojego czasu pracy na żmudną biurokrację. W innych krajach jest tylko gorzej.

W efekcie ogromna część pracowników zostaje po godzinach, żeby zdążyć ze swoimi podstawowymi zadaniami. Około 80 proc. Polaków pracuje w godzinach nadliczbowych, 60 proc. zajmuje się służbowymi sprawami w prywatnym czasie, a nieco ponad 40 proc. nawet podczas urlopu – wynika z badania Payback Opinion Poll.

Kto nie chciałby zautomatyzować takich zadań jak pisanie raportów po spotkaniu, informowanie wszystkich o ustaleniach czy układanie mozaiki kalendarza na następny tydzień? Jak pomóc mogą w tym technologie?

Czytaj więcej: 

Wirtualny asystent zamiast całych dni w biurze

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.