PARTNER PORTALU
  • BGK

Otworzą pracownie internetowe. U ciebie też?

  • AW    15 lutego 2012 - 09:23
Otworzą pracownie internetowe. U ciebie też?

Rusza ogólnopolska akcja społeczna, w ramach której w 50 miejscowościach liczących do 20 tys. mieszkańców powstaną internetowe pracownie. Celem akcji jest stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje, uczyć się i organizować życie publiczne.
Program realizowany przez Orange będzie trwał 2 lata. Zgłoszenia do akcji przyjmowane są od 13 lutego za pośrednictwem strony www.pracownieorange.pl

- W ramach akcji "Pracownie Orange" szukamy osób aktywnych, lokalnych animatorów, którzy widzą potrzebę zmian w swoim otoczeniu i mają pomysł na ożywienie swojej społeczności. Wiemy, że w wielu przypadkach potrzebują oni wsparcia z zewnątrz i inspiracji. Mamy nadzieję, że Pracownie Orange będą takim zastrzykiem energii, który pozwoli lokalnym społecznościom zrozumieć, że będąc razem i działając wspólnie mogą samodzielnie inicjować wiele pozytywnych zmian - powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor PR i sponsoringu Grupy TP.

Internetowe Pracownie Orange, będą tworzyć sami mieszkańcy, zorganizowani w co najmniej 5 osobowe zespoły. Zespół wspólnie z lokalną instytucją posiadającą osobowość prawną zaproponują lokalizację pracowni, przedstawią uzasadnienie jej utworzenia oraz plan na jej wykorzystanie. Drugim elementem zgłoszenia jest przedstawienie pomysłu na ożywienie przestrzeni publicznej wokół pracowni.

Do końca czerwca Orange zrealizuje 50 najciekawszych projektów.

Każda taka pracownia będzie wyposażona w stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu, konsolę do gier oraz telewizor LCD z zaawansowanymi funkcjami umożliwiającymi m.in. wyświetlanie prezentacji i materiałów szkoleniowych. Poza dostępem do internetu, Orange zadba o wsparcie techniczne pracowni i zabezpieczenia antywirusowe sprzętu komputerowego przez pierwsze 2 lata jej działalności. Dodatkowo, każda pracownia zostanie wyremontowania i komfortowo umeblowana.

Docelowo Pracownie Orange mają służyć mieszkańcom jako otwarta i dostępna dla każdego przestrzeń zachęcająca do wspólnego spędzania czasu i współdziałania. Co ważne, o ostatecznym przeznaczeniu pracowni zadecydują sami mieszkańcy zgodnie z aktualnymi potrzebami swojej społeczności. To od nich będzie zależeć, czy pracownia posłuży jako miejsce rozrywki, centrum edukacji, interaktywna biblioteka czy po prostu ośrodek działań twórczych.

Aplikacja zgłoszeniowa, regulamin oraz szczegółowe informacje nt. programu dostępne są na stronie www.pracownieorange.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • mak, 2012-02-15 14:43:19

    jak ma być otwarta, skoro pracownie te dopiero mają powstać
  • Figa z makiem, 2012-02-15 11:00:11

    Pozamykane i zabarykadowane!!!Wejścia niema.Nie otworzą.Niestety.Pracownia jest ale nie dla ludzi z zewnątrz!!!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: