PARTNER PORTALU
  • BGK

PESEL, Rejestr Dowodów Osobistych: Urzędniku masz pytania, zadzwoń do eksperta

  • AW    24 sierpnia 2016 - 19:14
PESEL, Rejestr Dowodów Osobistych: Urzędniku masz pytania, zadzwoń do eksperta

Dyżury eksperckie dotyczące SRP odbywają się raz w tygodniu (fot.pixabay)

• W czwartek 25 sierpnia urzędnicy z całego kraju będą mogli skorzystać z kolejnych porad ekspertów w sprawie interpretację przepisów dotyczących pracy w rejestrze PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych.
• Dyżur telefoniczny pełnić będą pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
• Pytań może być sporo bo 27 sierpnia wchodzi w życie ważny przepis dotyczący migracji dokumentów.
Centralny Ośrodek Informatyki przypomina, że wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji prowadzi regularne telefoniczne dyżury eksperckie. Urzędnicy z całego kraju mogą zasięgnąć porad na temat obsługi Systemu Rejestrów Państwowych ( SRP) i pracy w aplikacji Żródło.

25 sierpnia w godzinach 10.00 - 12.00 pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji (DEP) oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (DSO) będą odbierać telefony i odpowiadać na pytania i prośby o interpretację przepisów dotyczących pracy w rejestrze PESEL i RDO. Eksperci będą dyżurować pod numerami telefonów (22) 245 58 02 oraz (22) 556 84 31.

Dodajmy, że dyżury takie odbywają się raz w tygodniu. Podczas ostatniego, jaki miał miejsce 18 sierpnia urzędnicy pytali m.in. o to: w jaki sposób nadać numer PESEL dla osoby zmarłej gdy jest on potrzeby do postępowania spadkowego, czy można złożyć wniosek o wymeldowanie przez internet, kiedy najwcześniej może złożyć wniosek dowodowy obywatel, który niedługo kończy 18 lat? Jak podczas migracji aktu wprowadzić datę gdy mamy w papierowym akcie dostępny tylko rok?

Zgłaszano też uwagi takie jak: problem z zaciąganiem do odpisu wieku po jego zmianie na datę urodzenia poprzez sprostowanie transkrybowanego aktu, problem z podpisywaniem akcji podczas odwieszania wniosku o wydanie dowodu osobistego.

COI przypomina też, że 27 sierpnia wejdzie w życie przepis umożliwiający urzędnikom USC podpisywanie migrowanych aktów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: