PARTNER PORTALU
  • BGK

PEWIK Gdynia będzie miał ERP, w Tatrach już go mają

  • RAF    21 października 2009 - 11:19

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni powróciło do współpracy z firmą ABG. Kontrakt dotyczy wdrożenia systemu klasy ERP dostosowanego do specyfiki przedsiębiorstw wodociągowych.
- PEWIK Gdynia Sp. z o.o. używał naszych rozwiązań od 1996 do 2007 roku. Wówczas ogłoszony został przetarg na wdrożenie systemu IT, który w czerwcu 2008 roku rozstrzygnięto na korzyść firmy Comarch. Jednak już w grudniu nasz dawny klient zwrócił się do nas z zaproszeniem do rozmów. To dało nam szansę przedstawienia nowej oferty – mówi Jarosław Jastrzębski, dyrektor Pionu Rozwiązań dla Przedsiębiorstw Komunalnych i Samorządów w ABG.

Wartość umowy to ponad 1,7 mln zł brutto. Zakres wdrożenia obejmuje pełny system ERP, czyli finanse, księgowość, kadry i płace, controling, sprzedaż, środki trwałe, gospodarkę magazynową, uzupełniony o autorskie aplikacje branżowe: System Billingowy, Biuro Obsługi Klienta wraz z e-BOK oraz obiegiem dokumentów.

- Nowa oferta przedstawiona przez ABG odpowiada naszym planom dotyczącym modernizacji rozwiązań informatycznych. Zaproponowane aplikacje charakteryzuje wysoki poziom technologiczny i zaawansowane funkcjonalności, niezbędne dla takiej firmy, jak nasza. Dlatego powróciliśmy do współpracy ze sprawdzonym partnerem – mówi Cecylia Pietraszewska, kierownik Działu Informatyki, PEWIK Gdynia Sp. z o.o.

Zakończenie realizacji wdrożenia przewidziano na czerwiec 2010 roku, a start produkcyjny podstawowych funkcjonalności – na styczeń 2010 roku. Z rozwiązań dostarczonych przez ABG korzystać będzie kilkuset pracowników PEWIK Gdynia Sp. z o.o.

Na dziś rozwiązania informatyczne ABG wdrażane są także w PEC Dąbrowa Górnicza, PWiK Dąbrowa Górnicza, MPGK Chełm, EPWiK Elbląg i MPWiK Leszno. Firma zakończyła natomiast właśnie swoje prace w spółce wodociągowo-kanalizacyjnej SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa, gdzie uruchomiła system Kom-Net służący do nadzoru eksploatacji majątku sieciowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.