PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy sprawdzian i od razu kompromitacja ePUAP

  • Polskie Radio/Puls Biznesu    1 sierpnia 2014 - 09:26
Pierwszy sprawdzian i od razu kompromitacja ePUAP

Przez złe funkcjonowanie systemu ePUAP w ostatnich dniach tysiące Polaków nie mogło wysłać przez internet wniosku o pozostanie w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Termin ich składania upłynął o północy.
"Puls Biznesu" przypomina, że ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Administracji Publicznej działa już od dwóch lat. Jednak jego pierwszy poważny test zakończył się porażką.

Internauci w ostatnim czasie skarżyli się na problemy z działaniem platformy - strona ePUAP albo nie działała, albo też trzeba było kilku godzin, żeby do niej się zalogować. Wielu z nich nie zdążyło wysłać wniosku o zostanie w OFE.

Ale, jak czytamy w artykule, te problemy nie są nowe. Samorządowcy regularnie borykają się z problemem powolnego działania systemu, który nie wytrzymuje kilku tysięcy jednoczesnych wizyt.

Czytaj też:  Z reklamą ePUAP trzeba jeszcze poczekać

Odpowiedzialne za ePUAP Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zdaje sobie sprawę z problemu, ale część winy zrzuca na internautów, którzy odwlekali decyzję do ostatniej chwili. Sytuacja poprawi się najwcześniej za kilka miesięcy, kiedy informatycy skończą pracę nad nową wersją ePUAP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Roman, 2014-08-04 23:40:07

    Zapewnienia wspaniałe jak zawsze, porażka jak zawsze
  • informatyk , 2014-08-01 17:26:15

    Platforma Obywatelska ---: Ministrze BONI -- gdzie jesteście ???? Gdzie ta Wasza " RADOSNA TWÓRCZOŚĆ " -- , GDZIE KASA I DLA KOGO ??? NIE UCIEKAJ DO UNI EUROPEJSKIEJ ---, WYJASNIJ NA MIEJSCU --PRZEKRETY !!