PARTNER PORTALU
  • BGK

Pismo ogólne do urzędu. Ministerstwo przedstawiło nowy formularz

  • PAP/MIW    24 października 2017 - 16:29
Pismo ogólne do urzędu. Ministerstwo przedstawiło nowy formularz
Obywatele coraz częściej wykorzystują internet także do komunikacji z urzędami. fot. pixabay.com)

Za pośrednictwem strony Obywatel.gov.pl można skorzystać z nowego, uproszczonego formularza najpopularniejszej e-usługi tj. pisma ogólnego do urzędu.
Tylko w tym roku z usługi tej obywatele skorzystali ponad 1,4 mln razy. To oznacza, że każdego dnia, za pośrednictwem platformy ePUAP do urzędów wpływa niemal 5 tysięcy takich pism. Usługa "Pismo ogólne do urzędu" służy m.in. do zadawania pytań, pisania wyjaśnień, zażaleń, żądań i próśb oraz przesyłania wniosków we wszystkich sprawach, dla których nie istnieją oddzielne formularze usług.

Jak wynika z informacji resortu cyfryzacji obywatele najczęściej korzystają z tej możliwości zwracając się do urzędów skarbowych oraz stacji sanitarno - epidemiologicznych. Na trzecim miejscu w tym zestawieniu znalazły się urzędy miejskie. 

Teraz Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki przygotowały nowy formularz tej usługi. Formularz posiada przejrzysty układ i jest w pełni intuicyjny. Zmienił się sposób dodawania załączników - akceptowane są załączniki do 500 MB. Poprawiony został również sposób adresowania samego pisma.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.