PARTNER PORTALU
  • BGK

Plan naprawczy przekazany w terminie

  • AT    24 lipca 2012 - 19:43
Plan naprawczy przekazany w terminie

Dokumenty uzupełniające polski Plan Działań Naprawczych, które uwzględniają dotychczasowe uwagi KE dotyczące systemu zarządzania i kontroli nad projektami informatycznymi w ramach PO IG został przekazany Komisji Europejskiej w terminie.
Dokumenty uzupełniające polski Plan Działań Naprawczych, które uwzględniają wszystkie dotychczasowe uwagi KE dotyczące całego systemu zarządzania i kontroli nad projektami informatycznymi finansowanymi w ramach 7. osi priorytetowej Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) został przekazany Komisji Europejskiej w terminie.

Termin przesłania dodatkowych dokumentów szef MAC Michał Boni uzgodnił z komisarz Neelie Kroes w czasie niedawnej wizyty w Brukseli.

Komisja postulowała m.in. wpisanie do Planu dodatkowych mechanizmów określających minimalne standardy dla zespołów projektowych oraz struktur zarządczych w projektach, rozwinięcie i doprecyzowanie odpowiednich procedur antykorupcyjnych, a także częstszy i bardziej rozbudowany monitoring projektów.

Czytaj też: Jak odmrozić pieniądze na e-administrację?

Zadania te w dużej mierze zostaną zrealizowane przy wsparciu Komitetu Rady Ministrów ds. Cyfryzacji.

Komisja Europejska (KE) w połowie kwietnia podjęła decyzję o wstrzymaniu certyfikacji wydatków poniesionych w ramach wszystkich projektów realizowanych w ramach 7. osi priorytetowej PO IG w związku z wykryciem nieprawidłowości w niektórych projektach, m. in: „Zintegrowana, wielousługowa platforma komunikacyjna Policji z funkcją e-Usług dla obywateli i przedsiębiorców”, „pl.ID – Polska ID karta” i „Budowa i wyposażenie Centrów Powiadamiania Ratunkowego”.

Procedury unijne przewidują, że odblokowanie płatności – po zaakceptowaniu przez Brukselę planu naprawczego – będzie możliwe jesienią.

Przedstawione Komisji działania naprawcze dotyczą całego systemu zarządzania i kontroli nad projektami, obejmują więc wszystkie projekty realizowane w ramach 7 osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, co pozwoli na skuteczniejsze zarządzanie inwestycjami informatycznymi w tym obszarze.

KE ma formalnie pół roku na ustosunkowanie się do wniosku. Termin biegnie od daty jego złożenia, czyli od 20 kwietnia 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.