PARTNER PORTALU
  • BGK

Planowanie przestrzenne w gminach a wymagania ustawy szerokopasmowej

  • AW    2 sierpnia 2011 - 10:39
Planowanie przestrzenne w gminach a wymagania ustawy szerokopasmowej

Jak tworzyć postanowienia miejscowych planów zagospodarowania, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego by były zgodne z megaustawą? Tego miejscy urbaniści dowiedzą się z poradnika UKE.
"Poradnik dla urbanistów", bo taką nazwę nosi publikacja skierowany jest przede wszystkim do architektów urbanistów, którzy przygotowują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. Zawiera cenne wskazówki, jak uniknąć niezgodności poszczególnych postanowień planów miejscowych z art. 46 ust. 1 ustawy z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

Czytaj też: W samorządach przyrodnicy i lekarze też zajmują się Internetem

Poradnik (zamieszczamy go poniżej w dziale Multimedia)  jest swego rodzaju podsumowaniem spotkan i warsztatów regionalnych pt. „Inwestycje telekomunikacyjne a ład przestrzenny - praktyczne wskazania dla dokumentów planistycznych", jakie z inicjatywy prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej odbywały się od października 2010 roku do kwietnia 2011 roku w Gdańsku, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Oprócz architektów urbanistów brali w nich również udział przedstawiciele wojewódzkich konserwatorów zabytków, regionalnych dyrektorów ochrony środowiska, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji oraz przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Przygotowana publikacja będzie też pomocna dla inwestorów, projektantów sieci telekomunikacyjnych i wszystkich, którzy chcą świadczyć usługi telekomunikacyjne. Znajdują się tam m.in. wymagania ustawy szerokopasmowej, czy zestawienie informacji dotyczących relacji przepisów planistycznych ustawy szerokopasmowej z innymi przepisami prawa. Opisano przedsięwzięcia oddziaływujące znacząco na środowisko lub potencjalnie mogące znacząco oddziaływać na środowisko. Jest też mowa o uciążliwości inwestycji zamykającej się w granicy terenu, do którego inwestor posiada tytuł prawny, o kształtowanie formy architektonicznej dla urządzeń telekomunikacyjnych, o sposobie określania ochrony zabytków w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wymieniono także najczęściej spotykane zakazy i ograniczenia w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego związane z ochroną zabytków.
 
Czytaj też: UKE stworzył megapająka z wytycznymi dla samorządów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.