PARTNER PORTALU
 • BGK

Platforma bierze Częstochowę. Kurpios komisarzem, zluzuje Wronę

 • RAF    27 listopada 2009 - 11:44
Platforma bierze Częstochowę. Kurpios komisarzem, zluzuje Wronę

Częstochowa ma już komisarza - Piotra Kurpiosa - po tym jak mieszkańcy w referendem odwołali prezydenta Tadeusza Wronę.
Wczoraj premier Donald Tusk podpisał nominację, dziś wicewojewoda Adam Matusiewicz przekazał ją Piotrowi Kurpiosowi. Od 27 listopada do czasu wyboru nowego prezydenta miasta Częstochowa Piotr Kurpios pełnić będzie funkcję komisarza Częstochowy, w miejsce odwołanego w referendum prezydenta Tadeusza Wrony.

Rada Miasta postanowiła, że wyborów przedterminowych na urząd prezydenta Częstochowy nie będzie. Nowego prezydenta częstochowianie wybiorą dopiero w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Komisarz pełni funkcję prezydenta miasta, do czasu wyboru nowego prezydenta. Ma takie same prawa jak prezydent miasta.

Piotr Kurpios ma 46 lat. Jest chirurgiem-ortopedą. Był do niedawna przewodniczącym Rady Miasta Częstochowa. Z funkcji mandatu zrezygnował 23 listopada. W samorządzie Częstochowy jest od 1992 roku. Najpierw był szefem rady dzielnicy, później – przez 11 lat – radnym miejskim. W ostatnich wyborach samorządowych w 2006 roku uzyskał najlepszy wynik. W zarządzie koła Platformy Obywatelskiej w Częstochowie pełni funkcję jednego z wiceprzewodniczących - poinformował Śląski Urząd Wojewódzki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • Larum, Panowie szlachta!, 2009-11-28 11:01:32

  No to teraz nadzieja już chyba w najświętszej Panience. A nawiasem, to może dobrze, że dojdzie wreszcie do przesilenia w post-PRL'owskim kraju. Niech oszołomy z platformiarskiego obozu opanują cały kraj i same się wykoleją na własnym braku kompetencji, nieudolności, cwaniactwie i odpowied...zialności za kraj ani nawet własne słowa. Bylebyśmy przterwali to oblężenie pospólstwa i wykształciuchów.  rozwiń
 • bezpartyjny, 2009-11-27 15:29:05

  oto demokracja nazwana POmyleńcami nie wiem co my chcemy od Stalina jak mamy w kraju nic nie brakującym dyktatorom
 • Zatroskany, 2009-11-27 14:13:12

  Jasna Góra w oblężeniu Platformy "Obywatelskiej". Alarm! Braciszkowie znów musicie wyjść na mury!