PARTNER PORTALU
  • BGK

Platforma e-zamówień, postępowanie: Upłynął termin składania ofert

  • bad    8 grudnia 2017 - 18:18
Platforma e-zamówień, postępowanie: Upłynął termin składania ofert
Już za rok zamówienia publiczne mają być obsługiwane elektronicznie. Fot. PTWP

4 grudnia upłynął termin na składanie ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Zaprojektowanie, budowę i wdrożenie Platformy e-Zamówień wraz z usługą hostingu”. W postępowaniu wpłynęły trzy oferty.
Szczegółowe informacje z otwarcia ofert można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji. Aktualnie postępowanie znajduje się w fazie oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców oraz badania i oceny ofert.

Resort cyfryzacji przypomina, że szczegółowe rozwiązania techniczne, zwłaszcza w zakresie integracji Portalu e-Usług zamawiającego z Platformą e-Zamówienia Ministerstwa Cyfryzacji i Urzędu Zamówień Publicznych, będą wypracowane w ramach pierwszego i drugiego etapu realizacji zamówienia.

Oznacza to, że projekt techniczny oraz wypracowanie standardu usług i danych Platformy powinno nastąpić (zgodnie z harmonogramem realizacji zamówienia) w lutym 2018 r. Powyższe oznacza, że rozwiązania obecnie proponowane na rynku mogą nie spełniać wymagań niezbędnych do komunikowania się z Platformą e-Zamówienia.

Czytaj też: Samorządy dostaną większą swobodę w zamówieniach publicznych

- Jednocześnie informujemy, że równolegle do prac nad Platformą e-Zamówienia trwają prace nad budową publicznego Portalu e-Usług, który będzie oferowany zamawiającym bezpłatnie. Publiczny Portal e-Usług będzie spełniał minimalne wymagania, pozwalające na realizację zobowiązań wynikających z prawa UE w terminie przewidzianym przez prawo - podaje Ministerstwo Cyfryzacji.

Przypomnijmy - dostarczenie zamawiającym Publicznego Portalu e-Usług będzie pierwszym krokiem do zbudowania rozwiązania systemowego. Portal będzie rozwiązaniem ogólnodostępnym i uniwersalnym, szczególnie przydatnym dla zamawiających, którzy nie potrzebują zaawansowanych narzędzi informatycznych do obsługi zamówień publicznych.

Docelowo Portal e-Usług wraz z Platformą e-Zamówień będą zintegrowane ze sobą i przekształcone w krajową platformę zakupową o szerokim zakresie funkcjonalności, dostępnych dla różnorodnych zamawiających.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.