PARTNER PORTALU
  • BGK

Platforma internetowa poświęcona problemom uchodźców

  • PAP/AS    3 maja 2016 - 09:59
Platforma internetowa poświęcona problemom uchodźców
Dzięki interaktywnej platformie internetowej użytkownik może prześledzić losy uciekinierów z ogarniętego wojną Bliskiego Wschodu (fot. pixabay.com)

Platforma internetowa, której celem jest propagowanie wiedzy o uchodźcach, powstała z inicjatywy wrocławskiego Stowarzyszenia na Rzecz Wielokulturowości „Nomada”. Użytkownik tej platformy może wcielić się w postać mieszkańca jednego z krajów ogarniętego wojną Bliskiego Wschodu i prześledzić jego wybory życiowe.
Jak poinformowała PAP Katarzyna Pawlik ze stowarzyszenia „Nomada”, założeniem platformy internetowej „Ulica Antakia” jest propagowanie wiedzy o przyczynach uchodźstwa i towarzyszących mu mechanizmach. „Uważamy, że źródłem nietolerancji jest zwykle po prostu brak informacji, który z kolei rodzi strach i nienawiść. Wierzymy, że warto przekraczać różne granice, w tym także granice naszej niewiedzy. Głębsze zrozumienie losów osób dotkniętych uchodźstwem pozwoli nam na empatię i uwrażliwi na ich potrzeby” - powiedziała Pawlik.

Dzięki interaktywnej platformie internetowej użytkownik może prześledzić losy uciekinierów z ogarniętego wojną Bliskiego Wschodu. Może wybrać postać jednego z mieszkańców tych krajów i poznać jego historię od momentu rozpoczęcia konfliktu zbrojnego. Jednym z głównych elementów scenariuszy tych historii są dylematy, przed jakimi stają mieszkańcy regionów, na terenie których toczy się wojna. Użytkownik platformy może również prześledzić pełną niebezpieczeństw podróż uchodźców do Europy.

Platforma „Ulica Antakia” to cześć szerszego projektu edukacyjnego-informacyjnego „Marhaba – bo warto przekraczać różne granice”. W jego ramach powstały m.in. publikacje informacyjne, dedykowane pracownikom służby zdrowia, pomocy społecznej i placówek edukacyjnych z rekomendacjami do pracy z uchodźcami. Projekt, w którym uczestniczą jeszcze Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowym we Wrocławiu oraz Dziennik Opinii Krytyki Politycznej, współfinansowany jest z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.