PARTNER PORTALU
  • BGK

Płatności bezgotówkowe w urzędach coraz powszechniejsze

  • MN    17 sierpnia 2017 - 11:19
Płatności bezgotówkowe w urzędach coraz powszechniejsze
Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej jest dla urzędów całkowicie bezpłatny. (fot. pixabay)

Nieco ponad cztery miesiące minęły od rozpoczęcia ogólnopolskiego programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Efekt? Płatności bezgotówkowe przyjmuje już 500 urzędów w Polsce.
• Do programu zgłosiły się 744 urzędy z całego kraju, z czego umowy zawarto z 500 jednostkami.

• Wprowadzenie płatności bezgotówkowych w administracji publicznej jest dla urzędów całkowicie bezpłatne.

• Program realizuje resort rozwoju z Krajową Izbą Rozliczeniową (KIR).

Program, kierowany do wszystkich urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast
i gmin oraz starostw powiatowych, wprowadza możliwość dokonywania opłat za czynności administracyjne z wykorzystaniem terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet. Wszystkie urzędy są wyposażane w tradycyjne terminale płatnicze POS i innowacyjną usługę WebPOS Paybynet, która jest rodzajem terminala wirtualnego, umożliwiającego wykonywanie płatności za pomocą smartfonu.

Dotychczas do programu zgłosiło się 744 urzędów z całego kraju, umowy zawarto z 500 jednostkami administracji publicznej. – Cieszy nas, że ta wspólna inicjatywa Ministerstwa Rozwoju i KIR spotyka się z tak dużym zainteresowaniem ze strony urzędów w całym kraju – mówi Piotr Alicki, prezes KIR. – To pokazuje otwartość administracji na zmiany służące podnoszeniu poziomu cyfryzacji usług publicznych. Liczymy na to, że dynamika zgłoszeń do programu będzie stale rosła – dodaje.

Czytaj też: Podnoszenie kompetencji cyfrowych: 160 mln zł dla mieszkańców gmin

Zdaniem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego, bezgotówkowe płatności w urzędach to istotny element programu cyfryzacji państwa. – Poszerzenie infrastruktury płatniczej o nowe rozwiązania pomaga zwiększyć popularność płatności elektronicznych. Urząd oferujący możliwość realizacji płatności bez użycia gotówki, zyskuje nie tylko wymierne oszczędności i usprawnienie swojej pracy, ale również wizerunek miejsca nowoczesnego i przyjaznego klientom – zaznacza Kościński.

Dodajmy, że program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej jest dla urzędów całkowicie bezpłatny. Nie ponoszą one żadnych kosztów związanych z instalacją i używaniem terminali POS i usługi WebPOS Paybynet. Również klienci urzędu, dokonujący bezgotówkowych płatności, nie ponoszą z tego tytułu żadnych opłat.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.