PARTNER PORTALU
  • BGK

Płatności bezgotówkowe w urzędach. Konkurs dla JST

  • pt    8 grudnia 2017 - 13:15
Płatności bezgotówkowe w urzędach. Konkurs dla JST
Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej jest dla urzędów całkowicie bezpłatny (fot. Pixabay)

Ruszył konkurs dla urzędów ogłoszony w ramach ogólnopolskiego Programu płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Pięć zwycięskich urzędów wyposaży wskazane przez siebie jednostki edukacyjne w jeden z sześciu nowoczesnych pakietów cyfrowych.
• Urzędy administracji państwowej i lokalnej od lipca br. uczestniczą w „Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej”. 

• Uczestnicy programu mogą zgłaszać swój akces do konkursu organizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową pod hasłem „Warto bezgotówkowo”.

• Organizatorem konkursu jest KIR, honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju.

Celem konkursu jest wspieranie wizerunku urzędu jako miejsca udostępniającego nowoczesne formy płatności. Zwycięskie urzędy wyposażą wybrane przez siebie jednostki edukacyjne w nowoczesny sprzęt cyfrowy.

Ogólnopolski Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju i KIR, realizowany jest już od ośmiu miesięcy. Program zakłada bezpłatne wyposażenie urzędów wszystkich szczebli – wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin, starostw powiatowych w terminale POS i usługę WebPOS Paybynet. Liczba jednostek akceptujących płatności kartą lub telefonem stale rośnie. Do tej pory do Programu zgłosiło się ponad 1100 urzędów.

Czytaj też: Płatności bezgotówkowe w urzędach coraz powszechniejsze

- Popularyzacja płatności bezgotówkowych to korzyść zarówno dla klientów, jak i urzędów. Chcemy promować tę ideę. Dlatego aby zachęcić do włączenia się do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej, KIR ogłosił konkurs skierowany do urzędów. Chcemy zaangażować zarówno urzędy, jak i obywateli we wspólne promowanie bezgotówkowych płatności - mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes zarządu KIR.

W konkursie może wziąć udział każdy urząd, który przed 1 kwietnia 2017 r. nie akceptował płatności bezgotówkowych wykonywanych za pomocą terminali POS oraz WebPOS Paybynet (z wyłączeniem urzędów biorących udział w pilotażu), a także do końca grudnia br. podpisze umowę w ramach Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

Urzędy mogą się zgłaszać do konkursu na stronie www.kir.pl/program do 31 grudnia. Wystarczy wypełnić formularz. Konkurs potrwa od stycznia 2018 r. do końca marca 2018 r.

Zgodnie z zasadami konkursu pięć zwycięskich urzędów wyposaży wskazane przez siebie jednostki edukacyjne działające na terenie gminy, powiatu etc. w jeden z sześciu nowoczesnych pakietów cyfrowych.

Zwyciężą urzędy z największym wskaźnikiem udziału płatności zrealizowanych w terminalach POS i WebPOS Paybynet w ogólnej liczbie transakcji wykonanych na rzecz urzędu (gotówkowych i bezgotówkowych), dokonanych w urzędzie w I kwartale 2018 r.

 Wspierają płatności kartą

Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Krajową Izbą Rozliczeniową zorganizowało cykl spotkań poświęconych prezentacji Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

W myśl założeń resortu do końca 2017 roku płatności bezgotówkowe mają być dostępne w każdym urzędzie.

W 200 gminach będą terminale do opłat bezgotówkowych. Celem Programu jest umożliwienie przyjmowania opłat w urzędach za pomocą terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet.

Program jest bezpłatny i skierowany do urzędów wojewódzkich, marszałkowskich, urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych.

- W Polsce nie będzie konkurencyjnej gospodarki opartej na innowacjach bez szybkiego i wygodnego dostępu do cyfrowych płatności. Każdy z nas ma prawo do tego, żeby w sklepie czy urzędzie zapłacić kartą lub telefonem. Chcemy w Polsce znacząco zwiększyć obrót bezgotówkowy, a do tego niezbędne jest rozszerzenie systemu akceptacji kart płatniczych i innych instrumentów płatniczych - mówi wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.