PARTNER PORTALU
  • BGK

Plus wspólnie z TOPR uruchomił system informacji wizualnej dla turystów

  • wnp.pl (Marcin Złoch)    7 grudnia 2009 - 14:21

Polkomtel, operator sieci Plus, we współpracy z TOPR uruchomił system informacji wizualnej dla turystów.
System wykorzystuje 42-calowe monitory zainstalowane we wszystkich tatrzańskich schroniskach, dolnej i górnej stacji kolejki na Kasprowy, witrynach dwóch sklepów sportowych przy Krupówkach oraz dyżurce TOPR w Kuźnicach i Centrali TOPR w Zakopanem (ogółem 14 lokalizacji). \

Informacje dostarczane są poprzez nowoczesny system zdalnego zarządzania treścią z wykorzystaniem usługi iPlus - bezprzewodowego dostępu do internetu. Redaktorem serwisu jest ratownik dyżurny TOPR. Informacje podawane na monitorach aktualizowane są co 10 minut. Może z nich korzystać za darmo każdy turysta. Na monitorach wyświetlana jest aktualna informacja o temperaturze, ciśnieniu, zachmurzeniu, opadach i sile wiatru. Dodatkowo pojawiają się na nich informacje, jak udzielić pomocy ofiarom lawin, jakie są stopnie zagrożenia lawinowego, a także o warunkach pogodowych w poszczególnych schroniskach oraz aktualności.

System może być poszerzany o kolejne monitory, które w kolejnej fazie będą mogły być instalowane np. w hotelach czy pensjonatach. Niebawem możliwe będzie także podłączenie kamer przekazujących obraz z poszczególnych lokalizacji w Tatrach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.