PARTNER PORTALU
  • BGK

Po co nam nowy resort

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    22 listopada 2011 - 06:30
Po co nam nowy resort

Oddzielny resort odpowiedzialny za cyfryzację to precedens. Dotąd kwestie te były rozdzielone między poszczególne ministerstwa.
Zadaniem resortu będzie skoordynowanie rozwoju infrastruktury, popytu na e-usługi, dokończenie cyfryzacji naziemnej telewizji i cyfryzacja radia – pisze „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: MSWiA już formalnie podzielone

Od kilku lat przedłuża się chociażby wprowadzenie elektronicznych dowodów osobistych i możliwości załatwiania większej liczby spraw urzędowych drogą elektroniczną.

Czytaj też: Dowody z większym poślizgiem

Dlaczego w jednym ministerstwie te zadania połączono z nadzorem nad administracją? Według polityków Platformy Obywatelskiej uda się usprawnić funkcjonowanie państwa i stworzyć sprawniejszą oraz tańszą i bardziej przyjazną administrację.

Opozycja nie jest przekonana, że to słuszne rozwiązanie – zaznacza „Rzeczpospolita”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Andrzej, 2011-11-22 10:27:47

    To kolejny przykład niepotrzebnego rozrostu administracji oraz dodatkowe koszty, które nie są potrzebne w dobie kryzysu wymuszającego oszczędnosci i zaciskanie pasa. Niestety ma sie to "nijak" do wypowiedzi Pana Tuska o ograniczaniu biurokracji, o reformach zmierzajacych do wypracowania os...zczędnosci w budżecie. Takie hasła to totalna lipa w kontekście faktycznych działań Rządu powiększajacych biurokrację. Czas najwyższy powiedzieć temu STOP. To juz było przerabiane. A przecież wystarczyłby tylko dodatkowy wydzielony Wydział Cyfryzacji i Komputeryzacji w MSWIA. Pomieszczenia przecież są  rozwiń