PARTNER PORTALU
 • BGK

PO stworzyła stronę vetoobywatelskie.pl do "wyrażenia sprzeciwu wobec złych zmian w Polsce"

 • PAP/AT    25 stycznia 2016 - 19:11
PO stworzyła stronę vetoobywatelskie.pl do "wyrażenia sprzeciwu wobec złych zmian w Polsce"
Na stronie internetowej www.vetoobywatelskie.pl na bieżąco będzie można wyrażać weto wobec decyzji rządu, a także przedstawiać własne zdanie w danej sprawie, czy zadać rządzącym pytanie (fot.platforma.org)

• Na stronie internetowej obywatele będą mogli wyrażać weto wobec decyzji rządu.
• Powstanie strony to wynik protestów gromadzących niezadowolonych z rządów PiS.
• Opinie obywateli posłowie PO będą "chcieli wykorzystać podczas debat sejmowych.
PO uruchomiła stronę internetową, która ma być miejscem "wyrażenia sprzeciwu wobec złych zmian zachodzących w Polsce", a także miejscem prezentowania opinii i komentarzy przez obywateli.

Jak podano w komunikacie PO na stronie internetowej www.vetoobywatelskie.pl na bieżąco będzie można wyrażać weto wobec decyzji rządu, a także przedstawiać własne zdanie w danej sprawie, czy zadać rządzącym pytanie.

Obecnie można tam wypowiedzieć się na temat zmian dotyczących mediów publicznych, Trybunału Konstytucyjnego i "inwigilacji internetu".

Czytaj też: Obietnice wyborcze mogą uderzyć w samorządy

"Wspólne działanie jest niezbędne w szczególności, gdy pierwszy raz od 25 lat, cała władza skupiona jest w rękach jednej partii. Taka władza absolutna, która nie słucha ludzi i nie komunikuje się z nimi, jest zagrożeniem dla obywateli, bo złe decyzje rządzących mają bezpośredni wpływ na życie Polek i Polaków" - napisano w komunikacie PO.

Podkreślono w nim, że powstanie strony to wynik protestów ulicznych gromadzących niezadowolonych z rządów PiS. Według PO potrzebne jest jedno wspólne miejsce w sieci, gdzie obywatele składając podpis będą mogli zaprotestować i wywierać presję na PiS, w celu wycofania się ze szkodliwych - ich zdaniem - zmian.

Platforma zapowiada, że głosy, opinie obywateli posłowie PO będą "chcieli wykorzystać podczas debat sejmowych, nie tylko poprzez ilość zebranych podpisów przeciw danej decyzji, ale także cytując wypowiedzi ludzi oburzonych na konkretną decyzję partii rządzącej".

Głosy obywateli - jak zapowiedziano w komunikacie PO - mają być przedstawione już podczas najbliższego, rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (12)

 • edward, 2016-01-26 19:07:04

  PISuar=grób polski.
 • Qo Vadis, 2016-01-26 17:57:39

  HWDP żydo /komusze insekty.
 • Chełmianin N, 2016-01-26 12:48:40

  WETOWANIE! PO i PSL przez osiem latek siedziało przy korycie, dobrze gmerało i fukało, że żyje się w dobrobycie, a gdy źródło dobrobytu utracili, buncik rozpoczęli i fukacze urażone vetoobywatelską założyli stronę. >>>>>>>>&...gt;>>> Człeku włącz myślenie i odrzuć ichmościów dążenie, gdyż to, buntujący ponosi winę za Polski zadłużenie, i dalej wmawia widzenie, że zmiany, to zagrożenie, i przekonują, iż aferowi mają receptę na rządzenie. >>>>>>>>>>> Morał: namawianie do nieposłuszeństwa, to utopia a z tej głupawej akcji wynika, że wyborca to idiota. W demokratycznych wyborach lud dokonał wyboru odsunął hrabiego, koalicję i nie namawiał do uporu!  rozwiń